Modecom feel 620w - czy trzeba wymienic?

Orientujesz się czy mój dotychczasowy zasilacz feel 620w ma podobne końcówki do corsair vs 450w? (żeby mniej więcej zapamiętać gdzie co było włożone)

Gorzej jak kable nie będą sięgały, co wtedy pozostanie?

Będą sięgały, to wszystko musi spełniać pewne standardy i normy. Końcówki są takie same we wszystkich zasilaczach, mogą się jedynie różnić np. kolorem. Pamiętam tylko żeby nie pchać nic na siłę, tylko robić wszystko z głową. Jeśli masz trochę miejsca to polecam zrobić tak, że rozłożysz sobie otwartego kompa na stole, odkręcisz zasilacz i go położysz jakoś blisko pc na jakichś książkach a w obudowie zamocujesz nowy i pojedynczo odpinasz kabel ze starego i taki sam od nowego wpinasz w to miejsce :slight_smile: Oczywiście wszystko przy odłączonym zasilaniu!

 

A tak poza tym jeśli Cie stać to warto dołożyć te 20zł to modelu o większej mocy, który linkował któryś z kolegów na poprzedniej stronie. Bedzie sporo nadwyżki mocy, ale przyda się na przyszłość jakbyś chciał zbudować nowy zestaw z bardziej wydajnymi a zarazem prądożernymi bebechami.

Dzięki za odpowiedzi, raczej zostanę przy 450w bo nie będę ulepszać, jak już to za 2-3 lata kupie nowy.

Jak już dokładać to do modularnegoThermaltake Smart SE. Corsair VS jest opłacalny tylko w wersji 450 W, dalej ma już sporą i lepszą konkurencję w przedziale 150-200 zł.

przesadziłeś ta wersja 450W ma mocną linie 12V i uciągnie znacznie bardziej prądożerne sprzęty niż ten co ma kolega nawet jakbyś tak wsadził GTX760 to da radę, 550W to już by można pakować dwie grafy w SLI

Witam ponownie, w tym tygodniu zamawiam corsaira vs 450w eu, co za tym idzie sprawdzałem recenzje na youtubie, po tym jak zobaczyłem ile tam jest kabli uświadomiłem sobie ze nie dam rady tego podłączyć, czy możecie mi pomóc?

Z tego co naliczyłem chodzi mi dokładnie o

(https://www.youtube.com/watch?v=kRF9y74PUGo)

zaczynając od 3:30~~

  1. Zasilanie PCI - rozumiem ze podłączam jedno, jako ze mam jedna kartę graficzna? Podłączam to pierwsze wejście czy drugie? Wiem ze to nie ma raczej znaczenia ale nie chce żeby mi się kable mieszały po obudowie.

  2. Zasilanie do procesora, czy mam je rozłączyć czy razem? i3-2100

  3. Wtyczka ATX do płyty głównej, tutaj nic trudnego

  4. Molexy(?) podłączyć do stacji dyskietek jedno jako ze mam jedną stacje dyskietek, a gdzie dać resztę kabli? Obudowa to modecom feel 2 - wycięty link z google http://tnij.org/bwbl6qw

  5. Zasilanie SATA, gdzie to podłączyć i co zrobić z reszta kabli, gdzie je dać?

Chyba tyle kabli, jeśli coś zostało to też bym prosił o wyjaśnienie gdzie podłączyć, bardzo dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za błędy interpunkcyjne.

Takie same wtyczki masz w obecnym zasilaczu, podłącz go dokładnie tak samo jak obecny. Takie same wtyczki w te same miejsca, pojedynczo.

Już zamówiłem, jeszcze jedno pytanie, jak poznać wady fabryczne jeśli takie będą? Zasilacz powinien chodzić cicho pierwsze parę miesięcy aż do wyczyszczenia, jeśli będzie chodził głośno od początku pracy to od razu do wymiany?

Co jeszcze?

Chce się upewnić żeby mój zasilacz był 100% sprawny, dziękuje za odpowiedzi.

Zasilacz osiąga największą sprawność pracując połową swojej mocy, jest wtedy najcichszy, najbardziej energooszczędny i najmniej się grzeje.

 Polecam któryś z nw. niedrogich, wydajnych zasilaczy:

•  Corsair VS 450W (CP-9020049-EU), 1 x 12V(34A), 408W , aktywny PFC*, (specyfikacja)

:heart:  XFX Core 450W (s.PRO), 1 x 12V(34A), 408W , Seasonic, aktywny PFC*, 80+ Bronze, (specyfikacja)

 

Corsair ma 3 lata gwarancji, a XFX 5 lat (posiada też większą ilość zabezpieczeń).


Czyli że lepiej wycofać zamówienie i dołożyć 24zł na xfx?

 

@edit jednak nie dokładam, corsair powinien wystarczyć w zupełności

Corsair spokojnie sobie poradzi, nie martw się na zapas, polecam martwić się dopiero gdy będzie problem tzn. jeśli trafi się jakiś wadliwy egzemplarz. Sprawny nie powinien być przy tych podzespołach ani za bardzo głośny, ani obciążony.

 

Co do XFX to fajna sprawa 5 lat gwarancji, ale to już jak uważasz. Zależy czy uznasz, że warto i chce Ci się bawić w odkręcanie zamówienia. Oba zasilacze będą dobre, z obu powinieneś być zadowolony.

Dzisiaj podłączyłem i jestem bardzo zadowolony, za tą cenę bardzo dobry zasilacz.

Dziękuje wszystkim za pomoc.