Modecom feel 620w - czy trzeba wymienic?

Mam ten zasilacz od 3 lat, nic się nie stało, problem w tym ze słyszałem że ten zasilacz jest słaby oraz jest szansa ze padnie a nawet może spalić wszystkie podzespoły.

Mój komputer to:

gtx 550ti

i3-2100

Jak zasilacz do szybkiej wymiany to najlepiej do 150zl, najlepiej 120-130zl jeśli się da.

 

@edit Jeszcze jedno pytanie, czy jeśli dysk twardy jest przykręcony do obudowy tylko jedna śrubka po jednej stronie to jest dobrze? Po lewej stronie jest przykręcony a po prawej nie.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html - to na początek.

Co do dysku: a co za problem dokręcić drugą śrubkę? Sprzęt ma działać pewnie, a zastanawianie się czy ostatnie mocowanie już puściło to już niezdrowe hobby, coś jak sporty ekstremalne :stuck_out_tongue:

iceexd , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

 

A co do dysku to śrubokręt i ogień, jak masz po dwie śruby po każdej stronie to przykręć chociaż po jednej z każdej strony i zrób to na skos tj. z jednej strony bliżej wnętrza komputera a z drugiej dalej. Będzie się stabilnie trzymał.

Kto zasilacz Corsair 450W spokojnie wystarczy i to są bardzo dobre zasilacze

Czy ten zasilacz corsair VS 450W jest cichy oraz czy ten zasilacz jest top1 względem cena/jakość? A po drugie czy ten zasilacz będzie pasował z obudowa i płyta główna? Mam obudowę Modecom feel 2 oraz płytę główna Asustek p8h67.

Problem w tym ze nie mam tej drugiej śrubki, od początku nie było dlatego podczas pracy dysk chodzi całkiem głośno, takie pierdzenie jak się coś ląduje, czy jeśli jakoś skombinuje tą drugą śrubkę oraz ją przykręcę dysk będzie chodzić ciszej?

Dysk to SAMSUNG HD103SJ ATA Device.

Jeszcze jedno pytanie, czy jest taka możliwość ze gpu i cpu chodzą głośniej przez zasilacz, albo są wyższe temperatury przez slaby zasilacz?

Zasilacz będzie kompatybilny, do temp. czy wydajności sprzętu nie ma w twoim przypadku znaczenia. Co do dysku dokręcenie śrubki nie wyciszy całkiem dysku, jedynie w minimalnym stopniu zmniejszy wibracje i hałasy z tym związane.

Chce się jeszcze upewnić że zasilacz będzie pasował do mojej obudowy oraz płyty głównej, poczekam na parę wypowiedzi, z góry dziękuje!

Jeśli poprzedni pasował to ten również, nie jest w żadnym stopniu nietypowy.

Raczej go kupie w tym/kolejnym tygodniu, mam nadzieje ze będzie dobry :slight_smile:

Jeden i drugi zasilacz są w standardzie ATX czy będzie pasować a Corsair ma bardzo dobry stosunek jakości do ceny jak to nazwałeś ale ma też odpowiednie zabezpieczenia.

 

Zamiast tej 450, pomyśl o tym: http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-550w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020050-eu-527951/

NA przyszłosc, przy wymianie sprzętu mozę sie przydać.

Ale zaznacze, jest sporo nad wyrost do twojego obecnego sprzętu.

Czyli zostanę przy Corsair VS 450W, ostatnie pytanie, czy jest tylko jeden model tego corsaira czy są np:

Corsair VS 450W ABC1

Corsair VS 450W ABC2 itd

 

(chce się upewnić jak będę w sklepie komputerowym zęby wziąć ten o który chodzi)

tylko jeden.

Dziękuje wszystkim za odpowiedź, za tydzień/dwa napisze czy cicho chodzi.

A nie występuje on przypadkiem także w jakiejś innej, gorszej wersji? Coś w pamięci mi świta, że trzeba zwracać uwagę i wziąć ta wersje EU.

No właśnie widzę że jest wersja europejska, jest jakaś różnica w wyglądzie lub gdzieś jest napisane żeby mnie nie oszukali?

Zamów po prostu w jakimś sprawdzonym sklepie, np. http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

Wole kupić w sklepie komputerowym żeby mi od razu zamontowali, nie chce ryzykować bo jest szansa ze źle podłącze.

Przepłacisz i będą Ci chcieli wcisnąć jakieś badziewie pewnie. W dzisiejszych czasach nic źle nie podłączysz, jedna wtyczka pasuje w jedno miejsce i koniec.