Modecom MC-350ATX 2.0 i dziwne terkotanie po 5 minutach

Witam,

Posiadam następujący zasilacz , Modecom MC-350ATX 2.0 (350W), pasywne PFC (1x120mm)

I mianowicie, od tygodnia zauważyłem (a a raczej zacząłem słyszeć) minimalne terkotanie wiatraczka w zasilaczu. W sumie dzieje się to różnie , czasami po 5 minutach jak komp się trochę nagrzeje, czasami po 5 godzinach, czasami wogóle. Jak dla mnie jest to strasznie wkurzające. Dźwięk sygnalizuje sytuacje, jakby wiatraczek zahaczał o jakiś kabelek/folie i lekko pocierał powodując przy tym lekkie stukanie. Po pewnym czasie rozebrałem zasilacz, sprawdziłem, ale specjalnej ilości tam nie ma, są jednak na bokach twarde “folie” i zdawało mi się że to one… Tak więc odpaliłem zasilacz otwarty, przytrzymując folie. Dalej to samo…

Wlożyłem spowrotem do kompa tak żeby był w poziomie i jak zaczął tyrkotać przyłożyłem bardzo lekko (naciskając równie lekko) czubek długopisu do środka wiatraczka… I przestało… Tak ze 2 godzinki nic sie nie działo, wszystko było ok… I znów zaczęło…

Ktoś może wiedzieć co może być tego przyczyną? Może należy nasmarować łożysko wiatraczka? (tego akurat nie próbowałem) chodziaż też sprzęt ma półtorej miesiąca więc po takim czasie nie powinno być aż tak źle, zważając na to że czyszczę wszystko regularnie.

Wymień wiatrak albo oddaj na gwarancję.

Wiatraczek stary, może spróbuj go nasmarować.Hm…ale lepiej będzie kupić nowy szkoda zachodu.

Spróbuje nasmarować, w starym zasilaczu pomogło to może i tu :wink:

Dzięki za rady.

A wie ktos jaki moze byc dobry wentylator do tego zasilacza?? Nie znam sie na tym, a moj chodzi troche za glosno i chcialbym cos cichszego… :stuck_out_tongue:

zwykły 120 mm wiatrak np. Acutake 120mm nie wiem tylko jak będzie z samym podłączeniem kabelków.

Tak, Acutake będzie dobry, tylko będziesz musiał wyprowadzić kabel poza zasilacz, ale z tym nie będzie problemu, bo można podłączyć pod molex lub do płyty głównej. Sam tak zrobiłem, bo hałas był nie do wytrzymania.

Nasmarowałem i hula.

Co do procka, polecicie mi jakieś dobre tanie chłodzenie pod AM2?(głównie pod O/C. Teraz mam chłodzonko BOX a proc Athlon X2 4200 +)

Może Freezone HP-100 Alcu Lite?

Ta ten Pentagram jest b.dobry jak na swoją cenę.