Modem ADSL i Linux 11.04 dostęp do sieci?


(Darkmord) #1

Witam mam takie pytanie.Ostatnio zainstalowałem na virtual box linuxa 11.04 "Nimfe" no i tu zaczyna się bajka.Otóż jako że posiadam modem ADSL Siemens A-100 mam dostęp do internetu.:smiley: Wcześniej gdy instalowałem jakieś 5 miechów temu ubuntu 10.04 o ile dobrze pamiętam ale nie na virtual box tylko normalnie na dysku to nie miałem dostępu do internetu,po przez modem ADSL.No i mam pytanie (nie jestem znawcą linuxa ale chce sie z nim zpaoznać.) czy gdy teraz zainstaluję wersje ubuntu 11.04 to po instalacji też będę miał dostęp do internetu,czy to wynika po prostu z tego że już wcześniej (w co wątpię) miałem zainstalowany modem na windowsie 7 ?? proszę o szybką odpowiedź. :idea:


(LeserGD) #2

Zależy w jaki sposób ustawiłeś kartę sieciową wirtualnej maszynie.

Opis sposobów ustawienia sieci w VirtualBox

Najszybszy sposób na sprawdzenie, to zrobić sobie LiveCD, lub LiveUSB, odpalić system i sprawdzić.


(Darkmord) #3

http://zapodaj.net/40b72edbf99e.jpg.html , http://zapodaj.net/175e00d0debd.jpg.html, takie są ustawienia


#4

darkmord , wiesz co to są znaki interpunkcyjne? Jeżeli nie, to sobie przypomnij i uzupełnij o nie swoje posty. W przeciwnym wypadku temat poleci do kosza.


(roobal) #5

Na Ubuntu 10.04 możesz zainstalować UbuDSL do obsługi modemów ADSL, z 11.04 może nie działać, projekt z tego co widzę, jest raczej zawieszony. Na Ubuntu 11.04 możesz wypróbować na Linnet, w poradnikach na forum masz opis instalacji i konfiguracji sieci.

Pozdrawiam!