Modem Adsl->Router te same adresy problem z konfiguracja

Witam na początku przedstawię moją pseudo topologie:

pseudotop.JPG

Na powyższej topologi wszystko działa poprawnie do momentu instalacji routera TP-Link, problem jest tego typu iż instalując router i wpisując adres 192.168.0.1 prosi mnie o login i hasło do modemu D-Link, niestety tego hasła nie znam bo go nie instalowałem, tak jakby jest konflikt routera oraz modemu.

Próbowałem to jakoś obejść:

Odłączyłem router od wejścia wan i spróbowałem wtedy wpisać 192.168.0.1. I wszystko niby ok. Dostałem się do interfejsu Tp-Link. Próbowałem zmienić dynamiczny adres IP na statyczny: 192.168.1.1 a następnie podczepiając wana router był widoczny. Zainstalowałem sieć ale później gdy chciałem się połączyć laptop nie mógł pobrać adresu sieciowego.

Dodam że komputer PC podczepiony pod lana na Tp-Linku działa bez problemu niestety jest problem z siecią bezprzewodową.

Może napisane trochę chaotycznie ale mam nadzieję że będzie wiadomo o co chodzi. Proszę o poradę co zrobić żeby router miał dobrze skonfigurowaną sieć bezprzewodową.

Pozdrawiam

Czy przypadkiem adres do routera to nie 192.168.1.1 a nie 192.168.0.1 ?

Wpisując 192.168.1.1 - nie działa natomiast po wpisaniu 192.168.0.1 pojawia się interfejs instalacji TP-linka.

W instrukcji instalację są podane te dwa adresy jako domyślne

Spróbuj dać router przed switchem.

hmm mój zleceniodawca chce mieć switcha przed routerem bo tam do niego wpiętych kilka komputerów na I pietrze i kabel jeden puszczony na II piętro gdzie podpiąłem router. Na II piętrze chciałby mieć sieć bezprzewodową. Sądzę że bez switcha router będzie się zachowywał podobnie, ponieważ:

Dzisiaj postanowiłem zabrać router do domu i podczepić go u siebie do neostrady. W domu gdzieś znalazłem stary DSL SpeedTouch 580 jest to tak jakby router z wbudowanym modemem adsl. Skonfigurowałem na nim neostrade swoją domowa wszystko ok łącze się z nim przez wifi i przez lana i wszystko działa postanowiłem podczepić do niego ten router TP-Linka którego użyłem na schemacie i tu zaskoczenie Tp-Link zadziałał mogę się teraz łączyć bezprzewodowo i z SpeedTouchem i z Tp-linkiem lany działają na tym i na tym routerze. A to pewnie dlatego że mój modem DSL SpeedTouch ma adres domyslny jako:

10.0.0.138 a TpLink: 192.168.0.1 i nie ma konfliktu natomiast

D-Link użyty w schemacie ma taki sam adres jak tp link i próbując się zalogować na TP-Linka jest konflikt adresów;/ Wyświetla się interfejs D-Linka… tak jak wyżej pisałem próbowałem wklepać Statyczny adres na routerze na 192.168.1.1 i sieć była ale nie pobierał mi adresu sieciowego;/

A może na routerze nie powinienem łączyć się dynamicznym adresem ani statycznym tylko przez PPPoA i podawać dane z neostrady?

Co o tym sądzicie?Macie jakąś radę jak to obejść?

Cześć,

Router działający jako AP nie musi posiadać własnego IP, jest on tylko pomocny w dostępie do niego przez siec. Router musi zostać ustawiony na porcie WAN jako klient DHCP. Czyli dynamicznie uzyskać IP i inne dane z modemu który działa jako serwer DHCP.

Jeżeli wszystko masz tak połączone jak na schemacie i internet działa na kablu podłączonym do gniazda LAN routera, to problem jest z odpowiednia konfiguracja Wi-Fi routera.

Zalecane kroki poprawnej instalacji i konfiguracji Wi-Fi na routerze:

  1. Upewnij się ze siec na kablu działa poprawnie, wliczając w to DHCP. DHCP powinno dostarczyć kilka niezbędnych danych konfiguracyjnych jak brama domyślna, serwery DNS, maska sieci. Jak i połączenie z internetem.

  2. Instalacja AP i konfiguracja jego połączenia z siecią, wliczając AP IP adres, maskę i bramę domyślną.

  3. Konfiguracja i weryfikacja ostawień Wi-Fi, wliczając SSID, wybór kanału, wybór standardu (a, b, g, n), siły transmitera, ale bez ustawień zabezpieczeń.

  4. Instalacja i konfiguracja jednego klienta (np. laptop) bez ustawień zabezpieczeń.

  5. Weryfikacja czy internet działa na tym urządzeniu.

  6. Konfiguracja zabezpieczeń na AP i kliencie.

  7. Weryfikacja czy internet działa na tym urządzeniu razem z zabezpieczeniami.

Radziłbym przeprowadzenie tej instalacji w sposób wyżej opisany, pomoże to w izolacji problemów jakie wystąpiły podczas instalacji.

Pozdrawiam Tryfan.

TU masz odpowiedź http://www.tp-link.com.pl/article/?id=138