Modem ADSL

Witam!

Poszukuję dobrego modemu ADSL. W tej chwili posiadam Sagem Fast800 słyszałem, że nie jest on najlepszy. Co byście mi polecili ???

a Co Ci w nim nie odpowiada ze chcesz zmienaić?

W tej chwili korzystam z usług neostrady ale zamierzam przejść do netii i mogę zmienić modem na Thomsona SpeedTouch 330 lub pozostać przy swoim albo mogę kupić jakiś inny samemu. Nie wiem czym one się różnią, ale słyszałem,że ten mój najlpeszy to nie jest

według mnie żadnej różnicy nie poczujesz…

Nie ma sensu zmieniać.

Ja też uważam, że nie ma żadnej różnicy. Co więcej kiedy rok temu podpisywałem umowę na 512 dostałem ZXDSL 852. Po ok 30 minutach wywalało mi neta. Podłączyłem starego Sagema 800 (z umowy na 128) i internet śmiga bez problemu tak szybko jak powinien. Kumpel ma 1024 tez na Sagemie 800 - podobnie, bez problemowo. Nie wiem jak w przypadku 6Mb . sądzę, że podobna ‘różnica’ jest tez pomiędzy modelami o których wspomniałeś :wink:

ppppppppawlo

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jak już masz zamiar coś kupować, to nie kupuj modemu na USB, tylko router ethernetowy podpinany do komputera poprzez karte sieciową a unikniesz wielu problemów, wystarczy że go raz skonfigurujesz a poten wystaczy go podpiąć do karty sieciowej w kompie za pomocą kabla prostego zakończonego wtykami RJ 45.

fiesta

Mądrze powiedziane. Precz z internetem pod USB. Same problemy ze sterownikami i zasilaniem modemu.

Nie wiem czemu tyle ludzi nabiera się na te badziewne modemy pod USB.

Pod karte sieciową jest najelepiej - zero sterowników, działa na każdym systemie operacyjnym i nie trzeba bawić się w wpisywanie haseł i loginów, bo za to odpowiada adres MAC karty sieciowej.

Pozatym takie rozwiązanie jak podał fiesta zadziała na KAŻDYM systemie który będzie posiadał steowniki do Twojej karty enthernet (i nie będziesz musiałb nic konfigurować przy instalacji nowego systemu (linuksa, windowsa, BSD…)

matit

Heh kiedyś mi się trafiło w XP, że mi karta sieciowa nie działała. A pod linuxem działała bez problemu.

Ale to pewnie była wina systemu, którego już na szczęście na dysku nie mam.

pppawlo

Tylko modemy pod ethernet. Sprzedaj stary na allegro i kup sobie jakiś pod kartę sieciową. Karte sieciową z pewnością masz na płycie głównej, więc nie trzeba będzie wydawać 10zł.

nie da sie podlaczyc chyba neo pod karte sieciową?

Nie da się to parasola w pewnej części ciała otworzyć :P:P:P

Oczywiście że się da potrzebny jest tylko router ethernetowy.

Z wbudowanym modem ADSL (tak żeby nie było wątpliwości)

to ten modem co mam od tpsy mógłbym na smietik wywalić, a ile kosztuje taki router

Allegro prawdę Ci powie.

Że co? Ciekawe jak się niby router z neo połączy jak go nie skonfigurujesz podając login/hasło :shock:

A z MAC’iem też mieszasz …on w tej kwestii nie ma nic do rzeczy :?

Zmiana modemu ma sens tylko jeśli masz z nim jakieś problemy.

Ja np. miałem ze swoim Sagem ■■■■ 800 dosyć duże problemy, tzn. kiedy modem czasem stracił synchonizacje to nagle coś sie waliło i system myślał że modem został w ogóle odłączony od kompa (mimo że tak nie było), więc po przerwaniu połaczenia żaden program typu autoconnect nie był w stanie go podnieść bo urządzenie znikało z systemu.

Więc kupiłem Thomsona na Allegro i od tego momentu 0 problemów.