Modem Alcatel Link Key nie współpracuje z kartą SIM Playa

Witam. Kupiłem modem Alcatel Link Key i włożyłem do niego kartę SIM Playa. Po podłączeniu go do komputera dioda modemu świeci się na czerwono, co znaczy, że modem wykrył sieć LTE (przynajmniej tak mówi instrukcja), ale system Windows nie znajduje żadnych dostępnych połączeń. Do tego w instrukcji napisano, że po podłączeniu modemu należy wejść w przeglądarkę i wpisać 192.168.1.1, żeby mieć dostęp do konfiguracji i jak wpisuję ten adres IP, nic się nie wyświetla. 

Sprawdź czy w menadżerze urządzeń nie ma żółtego pytajnika przy modemie. Wtedy należałoby najpierw wgrać sterownik do niego.

W menadżerze urządzeń wszystko jest niby ok.

Z tym że doszedłem do czegoś nowego. Wcześniej nie zauważyłem, że w Mój komputer po podłączeniu modemu pojawił się sterownik o nazwie Web Connection. Zainstalowałem go i później komputer wykrył modem, ale nadal nie ma internetu. Dzwoniłem do Playa, konsultant powiedział, że jeśli modem nie jest oryginalny i nie pochodzi bezpośrednio od żadnego operatora, to muszę go skonfigurować pod ustawienia Playa, czyli numer dostępowy *99# itp. Ok, fajnie, ale jak mam go skonfigurować? Wpisuję w przeglądarce 192.168.1.1 i nic…

Spróbuj ściągnąć aplikację playa do obsługi połączenia. Zazwyczaj działa z każdym modemem.

O którą ci dokładnie chodzi?

Na pewno upewnij się czy masz wersję hilink czy ndis. W przypadku tej pierwszej wersji adres, o którym piszesz powinien działać. Przy wersji zwykłej potrzebny będzie program do obsługi połączenia, mobile partner, topnet info lub podobny.

Mobile Partner nie pomógł, ale wpadłem na jakiś trop. Udało mi się wejść w ustawienia modemu i go odpowiednio skonfigurować pod parametry Playa, ale da się to zrobić jedynie po wyjęciu karty SIM z modemu. Jak ją wkładam i modem łączy się z siecią, nieważne jaką, to od razu czar pryska, a połączenie lokalne z modemem jest nieaktywne (wszystko widać na screenach). Nic już nie rozumiem. Tak w ogóle to jestem po formacie i nawet to nic nie dało…

Bez tytułu.png

Bez tytułu2.png

Bez tytułu3.png

Bez tytułu4.png

Po za karta sim musi byc jeszcze karta micro sd