Modem błąd 633

Witam, przy próbie połączenia wyskakuje kominikat “Trwa otwieranie portu… Błąd: 663: Modem (lub inne urządzenie łączące) jest w użyciu lub ma nieprawidłową konfigurację.”

przejrzałem co tylko możliwe na ten temat ale nie znalazłem rozwiązania

Windows XP prof. SP2, modem zewnętrzny, sprzęt całkowice sprawny, nie używam oprogramowania Palm Desktop and Synchronization Software a ni urządzeń IRDA

gdy ustawię to samo połączenie w Hyper Terminal nie ma problemów z połączeniem

proszę nie odpowiadać w stylu że muszę zainstalować nowsze sterowniki lub odinstalować i zainstalować je ponownie.

Małe info o tym błędzie i sposoby na rozwiązanie ( z pomocy windowsa)

1d7ff64a83c5e41cm.png

to nie pomaga

Mam dokładnie ten sam problem na płycie GA-8VM533. Niestety nie rozwiązałem problemu, prawdopodobnie to wina płyty, bo modemy które wkładałem bez problemu działały na innych komputerach nie działały w tej płycie okazując to błędem 633. Możliwe że konfiguracja płyty na to nie pozwala. Może ktoś wie w czym tkwi problem…

to nie wina sprzętu tylko Windowsa

No racja, tu Microsoft wydał komunikat w tej sprawie

Też kiedys mialem modem polonczony z telefonem…Taki komunikat mi wyskakiwal gdy telefon byl np. źle odłorzony… Alpo jak mi sie dialer wbil;(

Też mi wyskakuje ten błąd 633, kiedy próbuje połączyć się na interetem na laptopie za pośrednictwem komórki. Wyskakuje komunikat że modem jest używany przez inną aplikację albo port komunikacyjny jest już używany. Pomoc systemu Windows nie jest zbyt pomocna :stuck_out_tongue: Wie ktoś o co chodzi? Konfigyracja jest na pewno dobra. pozdro