Modem do Android a

W samochodzie mam stację multimedialną na Androidzie(ma też WiFi), ale niestety nie ma wbudowanego modemu(gniazda na kartę SIM). Wprawdzie mogę korzystać z netu poprzez WiFi, ale chciałbym podłączyć na stałe kartę sim, a nie za każdym razem szukać jakiegoś routera z dostępem WiFi. Czy w ogóle istnieją jakieś mobilne modemy obsługujące Androida? W sumie, to aż co najmniej dziwne, żeby nie było tego typu urządzeń, na bądź co bądź chyba najpopularniejszy system. W Windowsie nie wspominam. Dodam, że testowałem 2 Modemy Huawei’a(E173u-2 i E3131) i urządzenie po prostu ich nie widzi. Chyba, że coś robię nie tak. Na Windowsie wtykam te modemy pod USB i po chwili mam dostęp do netu. Domyślam się, że trzeba zapewne doinstalować jakieś sterowniki, ale jak? skoro na Google Play nic takiego nie znalazłem. Nie chcę robić żadnego roota.

Jaka to stacja multimedialna? Ze smartfona nie możesz udostępnić internetu?

Nazwa(K188D) w zasadzie nie ma żadnego znaczenia, gdyż taka sama jak moja występuje w kilku innych nazwach i równie dobrze mogłaby się nazywać tutifruti. Jest to stacja kupiona na Alliexpress i jestem z niej zadowolony. Oczywiście, że mogę udostępnić net po WiFi z telefonu, ale pisałem, że chcę się uniezależnić od WiFi, bo co gdy z jakiegoś powodu nie będę miał dostępu do WiFi?

Dużo prościej i wygodniej będzie zainwestować w router (a nie modem) zasilany z USB. Oprócz stacji także podróżni będą mogli korzystać z “samochodowego” wifi.

Jest to też jakieś rozwiązanie. Zbliżę się do tematu ile taka inwestycja wyniesie. A jaki byście polecali?