Modem do Android a

(bbbb1) #1

W samochodzie mam stację multimedialną na Androidzie(ma też WiFi), ale niestety nie ma wbudowanego modemu(gniazda na kartę SIM). Wprawdzie mogę korzystać z netu poprzez WiFi, ale chciałbym podłączyć na stałe kartę sim, a nie za każdym razem szukać jakiegoś routera z dostępem WiFi. Czy w ogóle istnieją jakieś mobilne modemy obsługujące Androida? W sumie, to aż co najmniej dziwne, żeby nie było tego typu urządzeń, na bądź co bądź chyba najpopularniejszy system. W Windowsie nie wspominam. Dodam, że testowałem 2 Modemy Huawei’a(E173u-2 i E3131) i urządzenie po prostu ich nie widzi. Chyba, że coś robię nie tak. Na Windowsie wtykam te modemy pod USB i po chwili mam dostęp do netu. Domyślam się, że trzeba zapewne doinstalować jakieś sterowniki, ale jak? skoro na Google Play nic takiego nie znalazłem. Nie chcę robić żadnego roota.

(blumberplumber) #2

Jaka to stacja multimedialna? Ze smartfona nie możesz udostępnić internetu?

(bbbb1) #3

Nazwa(K188D) w zasadzie nie ma żadnego znaczenia, gdyż taka sama jak moja występuje w kilku innych nazwach i równie dobrze mogłaby się nazywać tutifruti. Jest to stacja kupiona na Alliexpress i jestem z niej zadowolony. Oczywiście, że mogę udostępnić net po WiFi z telefonu, ale pisałem, że chcę się uniezależnić od WiFi, bo co gdy z jakiegoś powodu nie będę miał dostępu do WiFi?

(hindus) #4

Dużo prościej i wygodniej będzie zainwestować w router (a nie modem) zasilany z USB. Oprócz stacji także podróżni będą mogli korzystać z “samochodowego” wifi.

(bbbb1) #5

Jest to też jakieś rozwiązanie. Zbliżę się do tematu ile taka inwestycja wyniesie. A jaki byście polecali?