Modem do Orange AnyDATA ADU890-W - aplikacja wyrzuca Runtime ERROR!

Witam. Ostatnio mojej siostrze przy próbie włączenia aplikacji Orange odpowiadającej za modem zaczął wyskakiwać błąd

 

post-117010-0-47515200-1386773251_thumb.

 

przez co nie mogła połączyć się z siecią. Odinstalowywała i instalowała ponownie aplikacje ale to nic nie zmieniało. Później dała mi modem wraz z płytką do sprawdzenia, czy przypadkiem nie jest uszkodzony. Oczywiście na moim komputerze wszystko poprawnie się zainstalowało i uruchomiło. Tylko sieci nie było ale w tym miejscu po prostu zasięg jest zerowy. Przywiozła mi swojego laptopa i również próbowałem z odinstalowywaniem i instalowaniem ponownie ale nie tylko aplikacji ale również Microsoft Visual C++. Następnie chciałem przywrócić system z punku przywracania systemu i była informacja o jakiejś aktualizacji albo czymś związanego z Visual C++. Jako, że instalowałem zaledwie 2 tyg. temu na czysto Windows 7 Home Premium na tym komputerze to przywróciłem system do instalacji ostatniego programu z dnia formatowania, jednak mimo ponownej instalacji programu problem nadal występuje. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam, Banan =)

Hej,

Próbowałeś uruchomić program z uprawnieniami administratora?

Próbowałeś trybu zgodności na przykład z systemem Windows XP?

Program był instalowany na koncie z uprawnieniami administratora?

Uruchamiając program posługiwałeś się poleceniem Uruchom jako administrator?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak,

Tak - w zgodności z różnymi wersjami z SP1, SP2, SP3 i nawet wszystko w folderu programu,

Tak,

Tak

Hej,

Czy błąd zaczął wyskakiwać po jakiejś systemowej aktualizacji?

Po deinstalacji programu czyściłeś dysk i rejestr przy pomocy na przykład CCleanera?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie wiem czy błąd wystąpił po jakiejś instalacji, aktualizacji, czy coś, bo… siostra sama nie wie. Jak pisałem na początku przy punkcie przywracania systemu była informacja o jakiejś aktualizacji czy czymś związanym z Microsoft Visual C++ i, że tego samego dnia przestała działać aplikacja. Na dodatek komunikat też jest z tym związany. Instalowałem Microsoft Visual C++ Redisributable ale nic to nie dało. CCleaner też nie pomógł. Chyba następnym krokiem będzie ponowny format =|

Hej,

 

Ja jeszcze spróbowałbym utworzyć dodatkowe konto użytkownika w systemie i na nim zainstalować program.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Poprzedni problem rozwiązałem po prostu formatem ale po miesiącu problem powrócił. Wypróbowałem tym razem Twoją radę i utworzyłem dodatkowe konto użytkownika tylko standardowe bez praw admina, aplikacja już była zainstalowana i co ciekawe uruchamia się ale po chwili wyskakuje dymek z paska zadań, że modem jest odłączony i już system go nie widzi. Nie wiem czy brak zasięgu u mnie ma jakiś wpływ na to odłączanie. Teraz pytanie, skoro działa na standardowym użytkowniku to co zrobić, żeby na administratorze działał i co może być przyczyną tego problemu?

Hej,

A czy modem przypadkiem mocno się nie nagrzewa. Mam podobny problem z modemem Nokii - w czasie pracy mocno się nagrzewa i przy punkcie krytycznym po prostu znika z systemu.

Nie, brak zasięgu nie powinien mieć żadnego wpływu na wykrywanie modemu przez system. Jeśli sygnału nie będzie, to aplikacja po prostu wyświetli komunikat, że nie znaleziono sieci, ale modem będzie wykrywany.

A to na koncie admina w ogóle nie wykrywa modemu? A na standardowym koncie po odłączeniu modemu i ponownym połączeniu urządzenie jest poprawnie wykrywane?

Pozdrawiam,

Dimatheus