Modem do Orange AnyDATA ADU890-W - aplikacja wyrzuca Runtime ERROR!


(Krzysztofbanas) #1

Witam. Ostatnio mojej siostrze przy próbie włączenia aplikacji Orange odpowiadającej za modem zaczął wyskakiwać błąd

 

post-117010-0-47515200-1386773251_thumb.

 

przez co nie mogła połączyć się z siecią. Odinstalowywała i instalowała ponownie aplikacje ale to nic nie zmieniało. Później dała mi modem wraz z płytką do sprawdzenia, czy przypadkiem nie jest uszkodzony. Oczywiście na moim komputerze wszystko poprawnie się zainstalowało i uruchomiło. Tylko sieci nie było ale w tym miejscu po prostu zasięg jest zerowy. Przywiozła mi swojego laptopa i również próbowałem z odinstalowywaniem i instalowaniem ponownie ale nie tylko aplikacji ale również Microsoft Visual C++. Następnie chciałem przywrócić system z punku przywracania systemu i była informacja o jakiejś aktualizacji albo czymś związanego z Visual C++. Jako, że instalowałem zaledwie 2 tyg. temu na czysto Windows 7 Home Premium na tym komputerze to przywróciłem system do instalacji ostatniego programu z dnia formatowania, jednak mimo ponownej instalacji programu problem nadal występuje. Liczę na Waszą pomoc. Pozdrawiam, Banan =)


(Dimatheus) #2

Hej,

Próbowałeś uruchomić program z uprawnieniami administratora?

Próbowałeś trybu zgodności na przykład z systemem Windows XP?

Program był instalowany na koncie z uprawnieniami administratora?

Uruchamiając program posługiwałeś się poleceniem Uruchom jako administrator?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Krzysztofbanas) #3

Tak,

Tak - w zgodności z różnymi wersjami z SP1, SP2, SP3 i nawet wszystko w folderu programu,

Tak,

Tak


(Dimatheus) #4

Hej,

Czy błąd zaczął wyskakiwać po jakiejś systemowej aktualizacji?

Po deinstalacji programu czyściłeś dysk i rejestr przy pomocy na przykład CCleanera?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Krzysztofbanas) #5

Nie wiem czy błąd wystąpił po jakiejś instalacji, aktualizacji, czy coś, bo… siostra sama nie wie. Jak pisałem na początku przy punkcie przywracania systemu była informacja o jakiejś aktualizacji czy czymś związanym z Microsoft Visual C++ i, że tego samego dnia przestała działać aplikacja. Na dodatek komunikat też jest z tym związany. Instalowałem Microsoft Visual C++ Redisributable ale nic to nie dało. CCleaner też nie pomógł. Chyba następnym krokiem będzie ponowny format =|


(Dimatheus) #6

Hej,

 

Ja jeszcze spróbowałbym utworzyć dodatkowe konto użytkownika w systemie i na nim zainstalować program.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Krzysztofbanas) #7

Poprzedni problem rozwiązałem po prostu formatem ale po miesiącu problem powrócił. Wypróbowałem tym razem Twoją radę i utworzyłem dodatkowe konto użytkownika tylko standardowe bez praw admina, aplikacja już była zainstalowana i co ciekawe uruchamia się ale po chwili wyskakuje dymek z paska zadań, że modem jest odłączony i już system go nie widzi. Nie wiem czy brak zasięgu u mnie ma jakiś wpływ na to odłączanie. Teraz pytanie, skoro działa na standardowym użytkowniku to co zrobić, żeby na administratorze działał i co może być przyczyną tego problemu?


(Dimatheus) #8

Hej,

A czy modem przypadkiem mocno się nie nagrzewa. Mam podobny problem z modemem Nokii - w czasie pracy mocno się nagrzewa i przy punkcie krytycznym po prostu znika z systemu.

Nie, brak zasięgu nie powinien mieć żadnego wpływu na wykrywanie modemu przez system. Jeśli sygnału nie będzie, to aplikacja po prostu wyświetli komunikat, że nie znaleziono sieci, ale modem będzie wykrywany.

A to na koncie admina w ogóle nie wykrywa modemu? A na standardowym koncie po odłączeniu modemu i ponownym połączeniu urządzenie jest poprawnie wykrywane?

Pozdrawiam,

Dimatheus