Modem E3272 + ruter TL-MR3220 = wolne łącze

Witam,

 

Jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem urządzeń:

  • Modemu Huawei E3272 z Play

  • Rutera TP-Link TL-MR3220

  • Internet na kartę z Play.

 

Mój problem polega na tym iż sam modem podpięty bezpośrednio do komputera przesyła dane z maksymalną prędkością (do 20MBits Download i Upload). Jednakże potrzebuję sygnał rozdzielić za pomocy rutera, który aktualnie posiadam. Niestety para od samego początku sprawia mi problemy.

 

Na początku byłem zmuszony dokupić HUB USB z dodatkowym zasilaniem - ruter nie chciał wykryć modemu, a jak to robił to po chwili znów go gubił.

Po zakupie HUB-a modem cały czas się rozłączał, prędkości były w granicach 6MBits/1MBits.

Zmieniłem soft rutera na “Gargoyle” i w końcu mam stabilny internet. Niestety cały czas prędkości są w granicach 6MBits/1Mbits. Modem znajduje się cały czas w tym samym miejscu. W zależności czy przypnę do PC czy do rutera mam albo 20Mbits albo 6 MBits.

 

Szukałem rozwiązania na necie. Ludzie mieli głównie problem, by ruter rozpoznał ten modem, gdy się z tym uporali bez problemu mieli normalne osiągi sieci LTE.

Proszę o pomoc:(

Próbowałeś oddalić modem od routera?

O.O Przyznam się, że nie. Ale to niestety nic nie dało. Oddaliłem go na odległość kabla od HUB-a USB - ok. pół metra. Dalej nie dam rady:( Nic się nie zmieniło:(

Sprawdź czy masz włączone LTE na modemie. Masz wersje hi-link czy zwykłą?

Modem jest raczej zwykły - obsługa odbywa się przez dedykowaną aplikację instalującą się po podłączeniu modemu.

 

Z tego co widziałem to w zależności czy jest HiLink czy nie należy inaczej skonfigurować ruter. Sprawdzałem oba ustawienia - ciekawe jest to że w obu działa. Niestety cały czas z tą samą prędkością.

 

Co rozumiesz poprzez “włączone LTE”?

W opcjach rutera mam modem skonfigurowane jako połączenie "Modem 3G/LTE (NDIS). Protokówł NDIS

Zerknij na ustawienia modemu, powinien mieć możliwość wymuszania LTE. Przeglądnij też ustawienia routera http://tplink-forum.pl/uploader/uploads/1392835189_Gargoyle.jpg czy przypadkiem nie masz włączonego tylko 3G zamiast LTE.

Miałem inne ustawienia.

Nie miałem ustawionego “CDMA/3g/LTE” tylko “3G/LTE”. Po przełączeniu i wybraniu opcji zależnej od modemu ruter w ogóle przestał łączyć:/ Widzi modem, ale nie chce połączy z netem, mimo, że zasięg ma na 90%:confused:

Jeśli jest 3G/LTE i nie ma możliwości ustawić tylko LTE to takie ustawienia zostaw.

Testy prędkości robisz podłączając się przewodowo czy po wifi?

Przewodowo - to komputer PC.

Sprawdzam na stronie http://speedtest.net

 

No i kiszka:/ Ruter nie chce teraz gadać z modemem:/