Modem Huawei E160 czy E220, który wybrać?

Mam zamiar kupić modem Huawei który będę używał z kartą SIM Orange Free w laptopie z systemem Vista 32 do łączenia się z netem. Waham się między modelem E160 a E220. Jeśli ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z tymi modemami, prosiłbym bardzo o poradę, który z nich wybrać. Podobno E160 jest wolniejszy w trybie pracy HSDPA ale po wgraniu najnowszego firmware może osiągnąć prędkość 7,2 Mb/s - czy to prawda? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

  1. Jeżeli będziesz używał modemu raczej w jednym miejscu przede wszystkim wybierz operatora - postaraj się sprawdzić jaki ‘masz zasięg’ (sróbuj znaleźć znajomych, którzy korzystają z mobilnego dostępu do internetu od różnych operatorów i zaproś ich do siebie. Jeżeli będziesz używał w podróży to wg mnie Orange nie jest najlepszym wyborem.

  2. Na co dzień używam E220, zero problemów, przy czym zainstalowany pod WinXP. Od czasu do czasu używam E160: nie stwarza problemów, ale moim subiektywnym zdaniem E220 lepiej sobie radzi przy słabym sygnale.

  3. Mam nadzieję że nie wierzysz w prędkość 7,2 Mbps :smiley: Prawdopodobnie uda Ci się uzyskać połączenie 7,2 Mbps pomiędzy Twoim modemem a stacją bazową, niestety dane przesyłane tym połączeniem nie osiągną takiej prędkości.

pozdrawiam,

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

adamoose - dzięki za odp., modemu będę używał głównie w jednym stałym miejscu w sieci Orange , wobec czego mam jeszcze jedno pytanie, czy antena zewnętrzna którą można podpiąć do E160 rzeczywiście znacząco poprawia zasięg ?

Lucker, prawda jest taka że moim zdaniem po prostu MUSISZ (wy)pożyczyć gdzieś taki sam modem albo znaleźć kogoś kto ma internet z Orange i sprawdzić. Wierz mi - w ten sposób możesz uniknąć naprawdę przykrych rozczarowań

pozdrawiam i życzę powodzenia,