Modem Huawei E173 w Orange - nie wykrywa urządzenia

Witam, sprawa wygląda następująco.

Posiadam dwa laptopy (na obu jest zainstalowany Windows XP SP3) + ostatnio kupiłem internet bezprzewodowy Orange (Huawei E137).

Początkowo z internetu korzystałem tylko na jednym komputerze i wszystko elegancko śmiga do teraz. Problem mianowicie jest z drugim komputerem. Zainstalowałem wszystko tak jak przy pierwszym kompie, wszystko też śmigało - jakiś czas potem z przyczyn osobistych usunąłem oprogramowanie. Później znowu mnie coś tchnęło i wpiąłem USB od Orange, niby instalacja i wszystko szło tak samo, ale…

…firmware nie wykrywa mi tego urządzenia, tzn. instalacja rusza (widzę tj. imitację CD w “Mój komputer”), wykrywa mi to urządzenie również jako Pendrive, ale nie jako modem (nie wiem czy moja terminologia jest poprawna, z góry przepraszam). Dioda jest zielona i miga co jakiś czas jeżeli jest to istotne.

Próbowałem już naprawdę multum kombinacji, by to ruszyło, lecz niestety na darmo.

Prosiłbym Was chociaż o jakieś drobne ukierunkowanie, bądź bezpośrednią odpowiedź na mój problem,

z góry dziękuję, Brusio.

spróbuj wywalić wszystkie sterowniki USB (kontloler uniwersalnej magistrali szeregowej) męczyłem się kiedyś z e220 i to pomogło. Najpierw wywal, poczekaj aż znajdzie na nowo sterowniki od usb i dopiero podłącz modem. powinno pomóc.

Mam odinstalować wszystko co mi się ukazuje po rozwinięciu tego drzewka?

edit/

Zainstalowało mi ponownie porty, ale po podłączeniu modemu dalej jest tak samo.

Już mi ręce opadają…

odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz program od Orange do modemu… możesz pokombinować też z restartem miedzy operacjami. miałem te same objawy co Ty… tez nie wykrywało modemu a wszystko inne tak… to na 90% musi być to.

Przeinstalowywałem go już chyba z milion razy (łącznie z usuwaniem wpisów w rejestrze) i nic. Z restartami też próbowałem, ale bez skutków. Dodam jeszcze, że po rzekomej instalacji, wyjęciu modemu i włożeniu go ponownie - instalacja odpala się na nowo, mimo już zainstalowanego oprogramowania. Na działającym komputerze tak nie ma, tam po prostu wkładam modem i jest tylko pamięć masowa - bez instalatora w postaci wirtualnego dysku.

Nie wiem nawet przez co jest spowodowany problem, tak bym miał chociaż jakiś punkt zaczepienia, a tak to lipa…

wiesz co jeszcze możesz spróbować… otwórz przez prawy przycisk dysk cd który pojawia się po włożeniu modemu… tam znajdziesz kilka plików i poszukaj tam takiej niebieskawej ikony… (nie pamiętam jak się nazywało to i nie mogę tego sprawdzić)… odpal to powinno wyskoczyć na chwile okienko dosa. jeśli to nie pomoże to już brak pomysłów.

wrzuć screen’a jak nie wiesz który plik.

@brusio: z ciekawości: z jakiej taryfy korzystasz? Internet bez limitu ?

Witam, mialem dokladnie taki sam problem 2x. Po ponownej instalacji oprogramowania orange, modem byl wykrywany i instalowany przez system XP, ale mimo wszystko nie laczyl sie z internetem. Wszedlem w ustawienia oprogramowania orange i okazuje sie ze modem nie jest wykrywany(w miejscu połączenia mobilne --> URZĄDZENIA–> wybierz urządzenie komórkowe bylo puste pole), mimo ze system go wykryl. Za pierwszym razem pomogl tylko format dysku i ponowna instalacja systemu. Za drugim razem nie moglem sobie pozwolić na formata i zaczalem szukac rozwiazania… Okazalo sie banalnie proste, ale pare godzin sie meczylem. Mianowicie system wybieral swoje sterowniki do instalacji huawei… Wystarzczy podlaczyc modem (najlepiej miec juz zainstalowane oprogramowanie orange) wejsc do menagera urzadzen, do zakladki KONTROLERY UNIWERSALNEJ MAGISTRALI SZEREGOWEJ. Potem nalezy odszukac pozycji URZĄDZENIE KOMPOZYTOWE USB, kliknac prawym przyciskiem myszy i wybrac AKTUALIZUJ STEROWNIK. Nastepnie wybieramy lokalizacje sterownka, czyli C:\Program Files\CardDetector\HUAWEI177\Drivers\WinXP. Reszty chyba nie musze tłumaczyć. Mam nadzieje ze ktoś z tego skorzysta. Pozdrawiam

Naprawdę pomogło dzięki wielkie!