Modem Huawei E220 sterowniki pod Viste x64

Witam.

Mam tu informacje dla wszystkich ktorzy maja problem z modemem Huawei E220 w Viscie x64,

oczywiscie problem polega na tym ze system nie widzi modemu lub widzi go jako urzadzenie masowe USB (dysk)

Panowie z corporacji HUAWEI po kilku mailach do nich, raczyli mi odpisac to:

Dear Customer: Thanks for your attention to our product! Customer Application Software available without Login is for the use of upgrade of Huawei Standard Products only. This Software is not intended for customized Products branded by the Network Operators (e.g. Vodafone, T-Mobile, …) Users of the customized Products please contact your Network Operator Helpdesk for support information. the link is:http://www.huawei.com/mobileweb/en/doc/list.do?type=-1&id=736thanks!

W podanym linku nalezy pobrac ostatnia pozycje “E220-HOSTB107D03SP00C03 (Normal) (13635 KB) 03-Aug-2007”

Rozpakowujemy i widzimy 2 pliki, Mobile_Connect.ISO i HOST11.107.03.00.03.B266.exe

Montujem obraz plyty i instalujemy oprogramowanie Mobile Connect, ktore zawiera sterowniki pod Viste x64.

Mozliwe ze nie bedzie konieczna zmiana HOSTa na modemie, jezeli po restarcie komputera system wykryje modem.

A jezeli trzeba bedzie zrobic UPDATE to jest jeden mankament nalezy to zrobic bez karty SIM w srodku i co gorsze na systemie XP lub na takim w ktorym jest wykrywany modem,

poniewaz podczas instalacji nowego softu potrzebne jest wykrycie i sprawdzenie ostatniego HOSTa.

W moim przypadku nie musialem robic UPDATE, bo zaraz po instalacji Mobile Connect system wykryl modem lecz rowniez rostal wykryty jako urzadzenie masowe USB,

ale po zainstalowaniu oprogramowanie ktore znajdowalo sie na modemie czyli odpowiednie do mojej siecie (3 DataModem HSDPA irlandzka 3G) wszysko chodzilo.

Lecz i tak zaraz po po sprawdzeniu czy jest ok, zrobilem UPDATE :):slight_smile:

Zmiana softa bez rzadnego ryzyka utraty oprogramowania z twojej sieci komorkowej,

Jesli by to nie pomoglo mozna sprobowac tez to przed podanym wyzej sposobem to http://pl.youtube.com/watch?v=T8VI6Q4cmvM,a nastepnie to co opisalem,

u mnie zadzialalo.

Pozdrawiam i powodzenia

Witam!

Ja również posiadam taki sam modem (Huawei e 220) w tej samej sieci (3g Ireland) i zastanawiam sie czy podobnie jak w moim przypadku maksymalna prędkość sciagania nie przekracza u Ciebie 20kB/s? Czy update firmware’a cos pomoże? A może zainstalowanie nowych sterowników? Jeżeli znasz jakiś inny sposób aby ten modem troche rozruszać to byłbym wdzięczny:)

p.s. mam viste x32

Jesli chodzi o moj przypadek to osiagam maksymalne predkosci, mam wszystkie kreski sygnalu, ale to trzeba przyznac zrobilem update ze standardowego 3,6mb/s

na 7,2 mb/s, czy widze jakas roznice? to nie powiem bo to zalezy od ograniczen sieci, ale moge ci podac link do tego update moze cos pomoze,

http://www.era.pl/pl/biznes/uslugi_pora … wniki/e220

Na tej stronie ERY masz instrukcje jak zrobic upgrade, a nizej plik

Instrukcja aktualizacji modemu Huawei E220 do HSDPA 7.2

Aktualizacja modemu Huawei E220 do HSPDA 7.2

Zapoznaj sie najpierw z instrukcja zanim zaczniesz robic upgrade,

UWAGA: W PLIKU KTORYM POBIERZESZ, BEDZIESZ MIAL 2 PLIKI, E220 UPDATE I HOST, ZAISTALUJ TYLKO UPDATE !!

Witam,

po pierwsze dzięki za poprzednią odpowiedź:) Po drugie, napisałeś że uzyskujesz maksymalne prędkości?! czy ja mam przez to rozumieć 3,6 mb/s?? jak to mozliwe skoro ja z ledwościa uzyskuje 20kB/s ?? czy to jest uzaleznione od odległości od nadajnika?? czy może cos innego ma na to wpływ??

Dzieki!

Witam.

Sorry ze tak dlugo nie odpisywalem, chwilowo nie mialem neta.

Masz racje , u mnie tez transfer rzadko kiedy przekracza 20kb/s jesli chodzi o torrenty, a jest to spowodowane blokowaniem portow przez operatora.

Wyslem im maila z prosba odblokowania jednego portu 55555 i przekierowania go na moj komputer, ale odpisali mi ze oni nie blokoja zadnych portow, tylko dostawca od ktorego oni biora neta, i nie moga z tym nic zrobic.

A tak pozatym to oddalem juz ten modem, majac opcje 14 dniowego triala:)

Juz po 7 dniach przyslali mi wiadomosc ze przekroczylem limit 10 GB, i teraz bede placil 49c za 1mb, chyba ich porabalo, a pobralem moze 2 filmy, obejrzalem pare filmikow na youtubie i to wszystko, przez samo przegladanie stron internetowych w ciagu jednego dnia pobiera sie okolo 100 mb albo i wiecej.

Wiec jesli chodzi o tego typu neta to przeba uwazac na limity, bo mozna zaplacic spory rachunek.

W przypadku 3G i innych tego typu internetow, na zwiekszenie transferow P2P to nie mam rady.

Pozdrawiam

Witajcie:)

Zakupiłem w erze na początku marca modem zewnętrzny Huaweii E220 blueconnect. Posiadam system Vista Premium i tu zaczynają się schody. W marcu podłączyłęm modem wejściem usb nie było kłopotów system go wykrył zainstalował i działał bez większych problemów. Ostatnio Laptop wymagał formatowania i zaczął sie horror:( po zainstalowaniu wszystkich sterowników wewnetrznych i załadowaniu systemu podłączyłem modem żeby go zainstalować.

Dzieje się następująca rzecz system wykrywa modem jako dysk wymienny po czym mija 5sekund i modem zostaje wyrzucony wygląda to tak jak bym wyciągnął z gniazda sprzęt usb a modem nadal pozostaje wetknięty w gniazdo. I po chwili komputer znów wykrywa nowy sprzęt usb i po 5sek znów go usuwa. Z początku myślałem że to wina modemu, i że ma za mało prądu więc wykorzystałem wtyczke, dołączoną do zestawu, która podłączana jest do 2 portów usb. Ale niestety to też nie pomogło.

Postanowiłem sprawdzić modem na innym systemie na XP działa bez problemów i na Viscie Basic także się instaluje nie chce współpracować z Premium. Próbowałem wszystkiego łacznie z telefonem do BOK ale też nic.

Prosze was jeśli kto kolwiek miał taki problem i rozwiązał go to prosze o pomoc z góry wam dziekuje.

Witam posiadam modem Huawei e220 i zaktualizowałem oprogramowanie ze stron iplusa żeby net chodził z predkością 7,2 mb/s.Net chodzi ale komp wyszukuje tez nowe urzadzenie czyli dysk cd-rom.Wkurza mnie to poniewaz jak wlaczam kompa to musze wyjac modem i wsadzic spowrotem bo inaczej sie nie wlaczy.Proszę o pomoc!!Moje GG 11852900.Pozdrawiam Radek