Modem Huawei E3131 z T-mobile łapie mi tylko siec 2G+


(Papiok8) #1

Witam. Mam problem z modemem łapie mi tylko siec 2G+ i internet strasznie mi zamula... :cry: Bylem w salonie pytac czemu nie moze złapac 3G+ tak jak powinno byc ale niczego sie nie dowiedzialem. Babka powiedziała tylko ze to jest AŻ 2G+. Jak to rozumiec? Jest mozliwosc zeby złapał 3G ? jesli możecie pomóżcie.


(norbi.trz) #2

Wszystko zależy gdzie mieszkasz i jaka jest odległość , twoja od nadajnika BTS wiem , że 2G to porażka ale mogłeś się najpierw upewnić czy masz odpowiedni zasięg . Można to nawet sprawdzić telefonem komórkowym na którym powinno ci się wyświetlić jaki masz dostęp do sieci 2 lub 3G .Sam posiadam ten modem i sobie go chwalę , w sieci PLAY , tylko też posiadam antene do tego modemu , może też powinieneś ją zakupić . Koszt to około 20zł i naprawdę poprawia wydajność modemu .


(Papiok8) #3

Sprawdzalem na internecie na mapce T-mobail i tu gdzie mieszkam to wlasnie juz jest ta lepsza jakosc sygnału. brat sprawdzał na telefonie i łapie juz 3G. mam taka antenke wystawiłem nawet za okno i na 2G jest full zasieg ale na 3G nie przeskoczy


(Le_mar) #4

Sprawdź jak daleko są nadajniki: http://mapa.btsearch.pl/


(norbi.trz) #5

Sprawdz w ustawieniach aplikacji jaka ci się zainstalował do obsługi modemu czy masz tam właczone sieć 2G , musiał byś tam zmienić na wybór automatyczny jak w telefonie lub zmienić tylko na sieć 3G.


(Papiok8) #6

najbliższy nadajnik jest 4Km. w ustawieniach jusz sprawdzalem zainstalowalo na automatyczny zmieniłem na 3G i nic nie dało :frowning:


(norbi.trz) #7

ty mieszkasz w krzecinie koło Radziszowa za Skawiną


(Papiok8) #8

Tak


(norbi.trz) #9

jak masz GG to napisz do mnie ok 6023369