Modem i dwa komputery

Witam mam takie pytanie

Mam internet UPC i mam modem i aktualnie mam podlaczony laptop ale planuje zakup komputera czy musze miec router czy wystarczy switch? ip mam zewnetrzne i czy byla by opcja aby na jednym komputerze byl postawiony serwer gier

Musisz router, switch wystarczyłby w wypadku sieci w której miałbyś wykupione 2ip. Serwer gier możesz postawić i na dwóch komputerach, byleby na innych portach. Przeczytaj o przekierowaniu portów.

Ja bym poprowadził kabel RJ(Lan) z kompa do lapka. Udostępnił bym połączenie z netem na jednym z komputerów i sprawa załatwiona :wink: Ale wiadomo, że wtedy laptop mobilny nie jest;p

Kabel RJ to normalny kabel sieciowy ? ale potem jak podpiac komputer do modemu skoro jest 1 wejscie internetowe ktore bylo by zajete

Oksit , nie zwracaj uwagi na bezsensowne (w Twoim przypadku) "porady.

drobok , podał Ci najrozsądniejsze rozwiązanie, które nie jest wcale kosztowne (nowy router WiFi można kupić za kwotę poniżej 100 zł)

Porada nie jest bezsensowna, chociaż nie musi się wcale opłacać.

Trzeba by było kupić drugą kartę sieciową do komputera (żeby mieć drugie “wejście internetowe”), połączyć komputery “kablem RJ”, czyli zwykłym kablem sieciowym, (fachowo to się nazywa skrętka UTP, a nie żaden “kabel RJ”).

Komputer stacjonarny musi być wtedy włączony żeby był internet na laptopie, przy routerze nie musi.

Jak połączysz wszystko swicthem, to internet będziesz miał tylko na jednym z komputerów, więc jeśli internet ma być na obu komputerach jednocześnie, najlepszym rozwiązaniem jest kupno routera.

Pozdrawiam!

bo mam w domu switch i z kiedy tez mialem 2 komputery i 2 kompy byly podlaczone do switcha tylko ze tylko na jednym komputerze byl internet a drugi musial byc wylaczony i mi to pasuje bo nie trzeba przekladac kabla co chwile , router tez mam ale za cholere nie umiem go obslugiwac potrzebna mi masa portow do odblokowania

Jeśli Ci to pasuje, to wystarczy switch, z tym, że jak pisałem, nie będziesz miał internetu na obu komputerach jednocześnie.

Zawsze możesz skorzystać z DMZ.

Pozdrawiam!