Modem internetowy UPC a podłaczenie dwóch komputerów

Mam internet z UPC,korzystam z modemu Scientific Atlanta.Komputer można podłączyć do niego przez zwykły kabel sieciowy,albo USB.Czy w takim razie mogę mieć do niego podłączone na raz dwa komputery,jeden przez USB,a drugi kabel sieciowy?W jednym czasie tylko jeden z komputerów byłby włączony.Czy nie będzie żadnych konfliktów?A co w przypadku gdybym jednak musiał skorzystać z internetu na dwóch komputerach jednocześnie?

  1. Jeśli komputery będą pracowały naprzemiennie, to możesz podłączyć tak, jak piszesz, ale jeśli masz szybkość łącza większą od 6 mbit, to USB nie wyrobi. W modemach jest USB w wersji 1.1.

  2. Jeśli masz więcej adresów publicznych IP niż jeden, to nawet czasami działają oba komputery razem.

  3. Jeśli masz jeden adres IP i chciałbyś używać dwóch komputerów jednocześnie, to musisz się zaopatrzyć w router.

Mam łącze 2MB/s,nie chcę się “bawić” w przekładanie kabli,a jeżeli jest to możliwe,to mnie cieszy.

możesz ale jak wspomniano jedynie naprzemiennie

do tego najlepiej zmienić mac adres w sieciówkach na ten sam - bo inaczej trzeba będzie modem resetować przy zmianie kompa podłączonego do neta - więc router jest najlepszym rozwiązaniem, a jesli piszesz o kablach to kablowy będzie bardzo tani

Nie chciałbym ponosić jakiś dodatkowych kosztów,do tego następne urządzenia,kable,tym bardziej że będę używał komputerów naprzemiennie.Wszystko jeszcze wyjdzie w praktyce,może z czasem dokupię router.Na razie dziękuję za odpowiedzi.