Modem kablowy THOMSON TCM420 a Win XP

Witam !

Pisze w akcie desperacji, gdyż próbuję na odległość pomóc mojej mamie (która jak to mama, nie za bardzo się zna w ogóle na komputerze) w problemie połączenia z Internetem.

Otóz kilka dni temu technik z tv kablowej podłączył moim rodzicom internet, sprawdził czy się otworzyła jakaś strona www i poszedł. Moja mama obecnie wchodzi na jakąś strone (np google), kliknie 2-5 razy i raptem się wszystko blokuje i wyskakuje standardowy komunikat “Nie można wyświetlić strony. Strona, której szukasz, jest w tej chwili niedostępna. Witryna sieci Web może mieć problemy techniczne lub może być potrzebna zmiana ustawień przeglądarki.” Po czym musi zrestartować komputer i problem się powtarza. Technik przyszedł i stwierdził, że to coś z Windowsem nie tak i żeby wezwali informatyka… Z całym szacunkiem dla tego technika, ale już z wcześniejszych jego wywodów przez telefon stwierdzam, że nie za wiele się zna na kwestii… :frowning:

A zatem kontynuując temat: Na odległość udało mi się poinstruować mame , jak ściągnąć AVAST i przeskanować cały dysk C, żadnego zainfekowanego pliku nie znalazł. Jedyna zapora jaka jest ustawiona na kompie to “chron moj komputer i moja siec przed dostępem z Internetu” w ustawieniach połączenia w Połaczeniach sieciowych panelu sterowania. Ten modem to tak jak w tytule: modem kablowy THOMSON TCM420, a na płytce: THOMSON digital BROADBAND CABLE MODEM - THINK DIGITAL contents: Manual including troubleshooting tips USB drivers AdobeAcrobatReader.

Zakłądając że urządzenia (USB) sa zainstalowane poprawnie i działają poprawnie, co może być nie tak?? Pomóżcie proszę .

Pozdrawiam serdecznie

Modem podłączony przez USB czy przez kartę sieciową.

Witam, mam taki sam modem i internet zanikał gdy łączyłam się przez USB, przełączyłam na kartę sieciową i po problemie :smiley:

Wiem, ze zadajecie podstawowe pytania, ale odpowiem na ile sama jestem w stanie…

  1. Czy obecnie jest polaczyne przez karte sieciowa czy przez USB. Znajac ten komputer to przez USB (bo nie ma wbudowanej karty sieciowej). ALE! Poprosilam mame, zeby weszla w moj komputer/wlasciwosci/menadzer urzadzen i tam znalazla pod kartami sieciowymi: 1karty sieciowe 2 thomson inc. 3 thomson USB CDC Device. Nie znalazla nazwy modemu THOMSON TCM420, o ktorym pisalam…

Kurcze nie wiem jak sie sprawdza czy polaczenie jest przez karte czy przez USB… :frowning:

Najlepiej niech sprawdzi jakim kablem łączony jest modem z kompem - kabel USB chyba pozna.

Aa tak tak, pozna… (sama przez to wszystko zglupialam…)

A wiec modem podlaczony jest przez USB…

Zatem w tej sytuacji (wnioskujac z tego co napisala Milagros) trzeba zmienic na karte sieciowa…? Czy jest jeszcze jakas inna opcja proby rozwiazania tego problemu… ?

Dziekuje za Wasze odpowiedzi !

Podstawa to porty USB - czy działają poprawnie.

Oraz czy w ogóle działa net i modem.

Później wrzucić płytę CD do modemu do napędu CD i odinstalować oprogramowanie i sterownik modemu,restart kompa i ponownie zainstalować modem,restart kompa i powinno grać.

Ustawić stronę startową w IE lub innej przeglądarce.

A najlepiej wziąść dobrego technika i sprawdzi i zrobi - bo na odległość to nie robota.

No właśnie - dobrego technika… … To mała mieścina, a “technik”, który powinien tym się zająć najwyraźniej nie zna się na tym, podejrzewam, że to po prostu “pan z biura” tej kablówki, a żaden technik…

Ok, będę probować instruować z daleka moich, żeby spróbowali posprawdzać porty USB, net oraz przeinstalować modem… Jeśli dalej nie będzie działać, to spróbuję z tą kartą sieciową… A jak dalej nie będzie działać to wysle tą kablowke … no właśnie tam… :slight_smile:

Najdziwniejsze, że jak rozmawiamy na skypie (w sensie czata) to w miarę długo się nie blokuje, problemy wyskakują natomiast po kilku klikach w IE…

Ok, dzięki jeszcze raz za wskazówki. Pozdrawiam

Proponuję w takim razie zrobić test - niech rodzice ściągną inną przeglądarkę np. FF i zobaczą czy występuje ten sam problem.

Zainstalowaliśmy FF, ale też się blokowało.

Karta sieciowa rozwiązała problem.

Dzieki za pomoc !

Pozdrawiam