Modem livebox tp - co o nim sądzicie? :-)

(Skwaro) #1

Hej!

Wczoraj kupiłem modem livebox tp i... muszę przyznać, że działa zajefajnie! :slight_smile: W związku z tym, chciałbym sie zapytać, co wy o nim sądzicie?

Osobiście uważam iż, TP wpadła na wspaniały pomysł. Modem działa prawidłowo, sygnał cały czas silny, nie przerywa nic, nie ma zakłuceń. A plotki, że ciągle się zacina, traci sygnał itp. są jakimiś chyba wymysłami. Prócz tego, instalacja jest banalna i bezbłędna, a ci którym coś się nie powiodło, to chyba nie wiedzieli co i jak!

Dawajcie swoje opinie, szczere ;D.

Pozdro.

XD

(Barti041) #2

no właśnie ja mam stary modem i zastanawiam się wymienić ten stary modem(sagem) na liveboxa, tylko czy warto, czy szkoda fatygi, bo jak nic się nie różni tyle, że jest bezprzewodowy to wole zostać przy starym, no i jeszcze ile to kosztuje

(Clubbasse207) #3

poszperaj na forum a się dowiesz :slight_smile:

ale nic dobrego :slight_smile:

(Boner3773) #4

10zł miesięcznie do rachunku za neostradę płaci się za live boxa.

ja mam modem sagema od ~3 lat i mi bezprzewodowy nie potrzebny...wole te 10zł misięcznie sobie odkładać np. na jakomś dobrą kamerke czy coś... mi się nie przyda bezprzewodowy net, ale jak ktoś ma laptopa to może...

(Dup) #5

Ja bym uważał - na grupach strasznie się skarżą na tego liveboxa, że ma za słabą wydajność i PADA nawet pod wpływem pojedyńczego EMULA (emul nawiązuje setki połączeń i tworzy spory ruch na sieci).

Za około 200 zł można kupić na allegro bardzo dobry router LAN + Wifi (bezprzewodowy) - na pewno będzie się znacznie lepiej sprawował od LB.

(adpawl) #6

Stwierdziłeś to tylko na podstawie tego, że tobie dobrze działa? - dobry jesteś! :lol:

Jest jednak wielu, którym dokuczają takie objawy jak: samoczynne resety i nie trzymanie konfiguracji przez liveboxa, brak możliwości synchronizacji (...jednak inne modemy ładnie łapią synchro), nie działający port usb (przy działających pozostałych połączeniach) ...albo odwrotnie - nie działającym wi-fi, problemy ze współpracą z telefonem w przypadku korzystania z voipa ...i dziesiątki innych.

A przypadków wymiany uszkodzonych/wadliwych liveboxów skierowanych do POS jest sporo - czy myślisz, że były by one wymieniane zupełnie bez przyczyny?!

(Dup) #7

Na allegro są bardzo fajne routery ADSL + Wifi + LAN + Bramka VOIP w cenach 250 - 350 złotych. Funkcja ta sama co livebox, a możliwości większe - choćby to, że np. możesz sobie skonfigurować połączenie z innym operatorem VOIP niż TPSA.