Modem livebox tp - co o nim sądzicie? :-)

Hej!

Wczoraj kupiłem modem livebox tp i… muszę przyznać, że działa zajefajnie! :slight_smile: W związku z tym, chciałbym sie zapytać, co wy o nim sądzicie?

Osobiście uważam iż, TP wpadła na wspaniały pomysł. Modem działa prawidłowo, sygnał cały czas silny, nie przerywa nic, nie ma zakłuceń. A plotki, że ciągle się zacina, traci sygnał itp. są jakimiś chyba wymysłami. Prócz tego, instalacja jest banalna i bezbłędna, a ci którym coś się nie powiodło, to chyba nie wiedzieli co i jak!

Dawajcie swoje opinie, szczere ;D.

Pozdro.

XD

no właśnie ja mam stary modem i zastanawiam się wymienić ten stary modem(sagem) na liveboxa, tylko czy warto, czy szkoda fatygi, bo jak nic się nie różni tyle, że jest bezprzewodowy to wole zostać przy starym, no i jeszcze ile to kosztuje

poszperaj na forum a się dowiesz :slight_smile:

ale nic dobrego :slight_smile:

10zł miesięcznie do rachunku za neostradę płaci się za live boxa.

ja mam modem sagema od ~3 lat i mi bezprzewodowy nie potrzebny…wole te 10zł misięcznie sobie odkładać np. na jakomś dobrą kamerke czy coś… mi się nie przyda bezprzewodowy net, ale jak ktoś ma laptopa to może…

Ja bym uważał - na grupach strasznie się skarżą na tego liveboxa, że ma za słabą wydajność i PADA nawet pod wpływem pojedyńczego EMULA (emul nawiązuje setki połączeń i tworzy spory ruch na sieci).

Za około 200 zł można kupić na allegro bardzo dobry router LAN + Wifi (bezprzewodowy) - na pewno będzie się znacznie lepiej sprawował od LB.

Stwierdziłeś to tylko na podstawie tego, że tobie dobrze działa? - dobry jesteś! :lol:

Jest jednak wielu, którym dokuczają takie objawy jak: samoczynne resety i nie trzymanie konfiguracji przez liveboxa, brak możliwości synchronizacji (…jednak inne modemy ładnie łapią synchro), nie działający port usb (przy działających pozostałych połączeniach) …albo odwrotnie - nie działającym wi-fi, problemy ze współpracą z telefonem w przypadku korzystania z voipa …i dziesiątki innych.

A przypadków wymiany uszkodzonych/wadliwych liveboxów skierowanych do POS jest sporo - czy myślisz, że były by one wymieniane zupełnie bez przyczyny?!

Na allegro są bardzo fajne routery ADSL + Wifi + LAN + Bramka VOIP w cenach 250 - 350 złotych. Funkcja ta sama co livebox, a możliwości większe - choćby to, że np. możesz sobie skonfigurować połączenie z innym operatorem VOIP niż TPSA.