Modem mobilnego internetu rozłącza - Windows 7

Problem aktualnie nie jest dla mnie aż tak uciążliwy. Mimo to napisałem zgłoszenie na swoim koncie abonamentowym po zalogowaniu na 24.playmobile.pl a tych zgłoszeń dotyczących spraw technicznych mam już kilkanaście, jako że posiadam aktualnie dwa równoległe abonamenty na internet w Play.Przywiązałem się do zawodności modemów Huawei (to mój 4-ty tej firmy) i spisują się najgorzej począwszy od tych dedykowanych z Play kończąc na modemach Huawei z Vodafone o wartości ponad 400zł. Nie są wart tej ceny, za to modem Sierry 307 zakupiłem jeszcze za kwotę 850zł (ponad pół roku temu) i cena jest adekwatna co do jakości.

Polecam też forum związane z tą tematyką: www.bez-kabli.pl

pozwoliłem sobie skopiować bo u mnie dokładnie to samo -(Witam, kolegę, otóż mam podobny a nawet identyczny problem,od kilku dni play po prostu notorycznie rozłącza się co 2 godziny… systemu nie zmieniałem wiec nie jest to na pewno przyczyna naszego problemu, nie doinstalowywałem żadnych firewalli ani nic co mogło by blokować Playa…

myślałem ze może plany zasilania są winne temu zdarzeniu (pracuje na laptopie)ale nie, zmieniałem, kombinowałem, wszystko było po włączane w opcjach zasilania, i nadal to samo. zainstalowałem top_netinfo z myślą ze rozwiąże problem ale to nadal występuje… Może ktoś jeszcze tu trafi :slight_smile:

Mój play idzie 01.59.43-59 i następuje rozłączenie bez względu na to czy jestem aktywny czy nie.Przetestowane 2 modemy E156G I E1750C dwie różne karty startery system WIN XP SER. PACK 3 i to samo.Teraz jestem przekonany na 99 % że wina leży po stronie Play czyli modemów .

Może inaczej - nie znam się aż tak głęboko na nowszych Windowsach, ale może jest jakiś sposób, czyli program działający w tle, który przechwytuje jakieś informacje - chociażby komendy (AT) wysyłane do modemu przez program do połączenia z internetem lub system. W każdym razie gdzieś musi być jakiś wpis który informuje kiedy nastąpiło rozłączenie, jaką komendą, i czy to jest z przyczyny programu czy zwyczajnego wylogowanie z sieci.

ra-v możesz starać się robić wszystko na własną rękę. My - czyli forumowicze z http://www.bez-kabli.pl chcielismy wsopółpracowac z Play aby w możliwie szybkim czasie wykryć usterkę. Myślisz, że kogoś to obchodziło z ich strony? Dopiero jak napisałem do rzecznika Play, a potem do gazety to wielce “znalazła” się pomoc ze strony rzecznika.

Jako, że też jestem amatorem w tym temacie niewiele mogę wspomóc - tu potrzebny jest jakiś Maestro GSM :slight_smile:

Dodane 13.07.2010 (Wt) 19:51

A to standardowa odpowiedź na zgłoszenie awarii w Play:

Szanowny Panie, dziękujemy za zgłoszenie dotyczące problemów z rozłączaniem internetu, które wpłynęło do nas za pośrednictwem strony internetowej 10 lipca 2010 roku. Uprzejmie informujemy, że aby móc zweryfikować problem należy podać kilka niezbędnych informacji zamieszczonych poniżej: •Numer MSISDN abonenta Play Online: •Jaka jest wersja oprogramowania (Narzędzia->Diagnostyka…)? •Jaka jest wersja sprzętu (Narzędzia->Diagnostyka…)? •Lokalizacja, w której występuje problem (miasto, ulica, nr domu): •Czy lokalizacja jest objęta zasięgiem Play Online (zgodnie z informacją na stronie WWW)? •Czy w innych lokalizacjach problem też występuje (jeśli tak, to gdzie)? •Model modemu: •Czy restart modemu pomaga? •Czy modem był sprawdzany (tak - czy OK? / nie)? •Czy karta SIM była sprawdzana / wymieniana (tak - czy OK? / nie)? •Kody i opis błędów, które pojawiają się na ekranie monitora (jeżeli występują): •Od kiedy do kiedy występował problem (dni w formacie dd-mm-rrrr): •Czy zrywanie sesji występują cały czas, czy jakiś określonych godzinach (jakich)? •Częstotliwość problemu (rzadko / często / cały czas)? •Czy jest problem z prędkością transferu danych? •Czy sesje są zrywane podczas (przeglądania stron, przesyłania danych (p2p, FTP), używania komunikatorów, niezależnie)? •Jaki jest system operacyjny na komputerze? •Czy był zasięg WCDMA czy HSDPA i ile kresek? •Czy po przełożeniu modemu do innego komputera problem występuje (tak / nie / brak próby) ? Bardzo prosimy o sprawdzenie poprawnej wersji oprogramowania: 11.609.05.00.264., jeżeli różni się należy ją zaktualizować. Informujemy, że aktualizacje dostępne są na stronie internetowej: http://www.playmobile.pl/pl/internet/pr … index.html W przypadku zapytań bądź niejasności prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta. W celu zapewnienia jak najwyższej jakości usług zapraszamy do wypełnienia ankiety satysfakcji znajdującej się pod adresem http://4p.info.pl/2f3e710b2635ef61370d6 … g?uid=4286. Państwa opinia pozwoli nam jeszcze lepiej dostosować się do Państwa oczekiwań. Dziękujemy za poświęcony czas. Z poważaniem K. K. konsultant back office ds. obsługi klienta

Jak zwykle podawanie tych danych skutkuje powielaniem niepotrzebnych informacji metodą kopiuj/wklej. Walka z wiatrakami :slight_smile:

Jak komus zalezy może kontynuować korespondencję z Play poprzez zakładkę zgłoszenia. Ja nie mam zamiaru a raczej chęci po raz kolejny ich uświadamiać.

:slight_smile: się zdarza że tam jestem zalogowany, ale akurat pamiętam inną ścinkę z Playem dot. przerywania pobieranych plików (99% pobranego pliku i ciach), ale z tym się nie spotkałem. Widać że działają tak na wszystkich frontach.

A UOKiK zrobił by coś? Puścić ładnie DW (CC) do Playa i może a nóz widelec się przestaszą. W końcu wychodzi na to ze na czymś oszczędzają, a groźba urwania kapki kasy zawsze by na takich podziałała.

Niestety mam tylko tel. na kartę i poza tym że nie pozwalają zalogować się na sieć Plusa po odjechaniu z zasięgu Play (muszę ustawić ręcznie Plusa i tyle) to nie mam zastrzeżeń. Ale tel. w Play nie zmienię na abonamentowy, bo kto wiem jak się będzie z nimi “współpracowało”.

CUD CUD od wczoraj od 22 działa normalnie i nie zrywa po 01.59.43-59 sek.I niech mi teraz nikt nie mówi że modemy same się naprawiły, bo wina była ewidentnie po stronie PLAY. Mam nadzieję że u innych też zaczęło normalnie działać. :o

Dodane 16.07.2010 (Pt) 5:03

RA-V top netinfo i link z opisem programu http://www.sklepy.ehost.pl/tutorial1/tu … fo_ras.htm

faktycznie ! :smiley:

U mnie już nie rozłącza .

U mnie też działa poprawnie na tym bublowatym huawei. Moja sierra nadal w serwisie :slight_smile:

Zastanawiam się na zmianą Huawei’a na sierre ale nie wiem czy mi się opłaca bo mi się umowa kończy w październiku i będę miał stałe łączę .

Hah - może jakaś wtyczka P4 tu czyta nasze posty:) Przydał by się osobny dział - “Znane problemy z…” zęby można praktycznie wszystkie takie rzeczy pozbierać w 1 kupę, bo pewnie gdzieś jeszcze móŋł się zdarzyć taki post. Na przyszłość zawsze będzie lista argumentów przeciw czemuś/komuś dość dobra dla zółtodziobów.

Albo po prostu za dużo mieli zgłoszeń z pretensjami od abonentów. Sam też miałem ten problem i pisałem zgłoszenia. Oczywiście nie wiedzieli o co chodzi i kazali wypełnić ten ,formularz", kóry zapostował djdavemix. Po tym jak go im odesłałem, to w odpowiedzi znowu chcieli, żebym zrobił coś rutynowego, ale że się ,naprawiło" to już sobie darowałem…Mam nadzieję, że nie będzie więcej takich jaj. Na początku umowy były co prawda problemy ze ściąganiem i bufforowaniem dużych plików, ale wtedy po 1 telefonie okazało się, że trzeba zaktualizować soft w modemie.

Nie to, żebym był jakoś uprzedzony do Huawei. Ale kiedy mieliśmy problem z zamrażaniem na Huawei, Sierra działała doskonale i na niej nie zamrażało. Były wyjatki, że na niektórych telefonach też.

Kiedy to Huawei przełącza się non stop na UMTS w celu oszczędzania - chyba łącza bo energii mu nie brakuje :slight_smile: Sierra nie pozwoli na taki zabieg - kiedy złapie HSDPA działa stabilnie na nim do końca. A rozłączenia na Huawei zdarzały się kilka razy dziennie - pomijam ten ostatni temat, że co 2 godziny - natomiast ostatnie ponad pół roku posiadania i używania USB307 to czysta przyjemność. Jako jeden z posiadaczy Sierry chwalę go, inni też to czynią bo powody są ewidentne, aczkolwiek modemy te nie są tanie, zwłaszcza że obsługują HSPA+ 21Mbit download.

Dodane 17.07.2010 (So) 5:37

hito_kun

No to miałeś dużo szczęścia :slight_smile: My z zamrażaniem mieliśmy problem minimum 3 miesiące. Zdarzyło się, że jak sięgnie się pamięcią to od wrzesnia 2009 zamrażało sporadycznie. W listopadzie/grudniu problem już stał się głośny na skalę ogólnopolską :slight_smile:

A naprawiło się i/lub naprawili to co spieprzyli w roku 2010 :slight_smile:

nie wierzę że to wina firmware. ja nie mogłem zrobić aktualizacji, bo wówczas do mojego nowego Huaweitakowego nie było. Sam się naprawił? Modem miał ledwo 3 tygodnie ale wtedy zakupiłem Sierrę i problemy się skończyły.

djdavemix ,mógłbyś dać jak będziesz miał modem Sierra jej wsad ?

Chodzi mi o to nie wiem czy dobrze nazwałem .

6d145987ff11be9fm.png

aqq2

status.asp?id=6669185&styl=3

Chodzi ci między innymi o dashboard i sterowniki. Możesz go pobrać stąd:

http://www.sierrawireless.com/en/siteco … B_307.aspx

Nie pomyl z 306 bo wyglądają tak samo, z tym że 307 jest przeznaczony na rynek i częstotliwości europejskie.

Dzięki .

Już internet nie rozłącza odkąd wczoraj (lub 2/3 dni temu) przez cały dzień nie działał nadajnik Play’a. Bardzo mnie cieszy reakcja Play i szybka naprawa nadajników w całym kraju :slight_smile: