Modem nie widzi kabla sieciowego

Cześć, piszę tutaj pierwszy raz, więc przepraszam za błędy, jeśli jakieś popełniłem. Mam problem z modemem (przynajmniej tak mi się wydaje). Kupiłem ostatnio router (dlink GO-RT-N150) i mam problem z podłączeniem go. W instrukcji jest napisane, że jeden kabel ma łączyć router z komputerem, a drugi router z modemem. Łączenie z komputerem jest bezproblemowe, zapala się dioda przy wejściu z tyłu komputera. Ale kiedy podłączam modem z routerem nic się nie dzieje. Dodam, że modem zawsze był połączony z kompem przez usb i stale wyświetla się informacja o odłączonym kablu sieciowym, ale internet ma taką samą prędkość jak w umowie. Gdy łącze kablem modem z komputerem dioda z tyłu nie zapala się. Macie jakieś pomysły? Piszcie czego jeszcze potrzebujecie. Jeśli nic nie pomoże zadzwonie do operatora i może on coś poradzi (Vectra).

 

 

Modem to Scientific Atlanta Webstar 2100, a karta sieciowa to Realtek PCIe GBE Family Controller. Z góry dziękuje.

 

miridain1122, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Port Ethernet Modemu łączysz z portem WAN routera, następnie port LAN (którykolwiek, może być pierwszy) łączysz kablem z kartą sieciową komputera.

 

Router skonfiguruj tak, aby pobierał IP dynamicznie z modemu (Internet Connection: Dynamic IP), kartę sieciową również ustaw na automatyczne pobieranie adresu IP i powinno działać.

Dzięki, wszystko zrobiłem jak napisałeś, wykrywa sieć, ale router dalej nie łączy się z modemem. Czy to wina sterowników ?

Zaloguj się do panelu zarządzania routerem przez przeglądarkę i daj zrzut ekranu z zakładki Status -> Device Info, zobaczymy czy pobiera wszystko z modemu tak jak potrzeba.

 

Spróbuj też wyłączyć z prądu zarówno router jak i modem, odczekaj minutę, włącz modem, odczekaj chociaż z pół minuty i włącz router.

Modem zrestartowałeś?

Oto zrzut. Nie, nie zrestartowałem.

post-253037-0-99341100-1392047726_thumb.

Złącz wszystko tak jak napisałem w pierwszym poście a potem wyłącz z prądu zarówno router jak i modem, odczekaj minutę, włącz modem, odczekaj chociaż z pół minuty i włącz router (Tak jest napisane w instrukcji od Twojego Routera, http://www.dlink.com/-/media/Consumer_Products/GO/GO%20RT%20N150/Manual/DEU_Manual_RevB.pdf - taka ciekawostka). Modem się zrestartuje i wszystko powinno działać.

Nie pomogło. Kiedy router jest podpięty do zasilania zwyczajnie nie ma internetu. Mój telefon wyłapuje sieć, łączy się z nią, ale nie mogę korzystać z internetu. Na routerze mam dwie diody, ale świeci się tylko ta od zasilania. Na razie muszę lecieć.