Modem Orange FunBox - pytanie o wifi


(Darth Bor) #1

Witam,

właśnie będę przedłużał umowę z Orange i dostanę nowy w/w modem. Mam małe pytanie: czy możliwe jest jednoczesne podłączenie do modemu kompa standardowo przez kabel, nazwijmy go "głównym" i dodatkowo utworzenie w domu sieci wifi, aby podłączyć bezprzewodowo drugiego kompa i ew. laptopa? Czyli wyglądałoby to tak: główny komp przez kabel, drugi i laptop przez wifi. Dzięki za odpowiedź


(Meow89) #2

Podłączasz ten modem przez kabele ethernet do karty sieciowej na płycie głównej (kabel jest dołączony do zestawu od Orange), nastepnie wciskasz przycisk na funboxie, który odpowiada za Wi-Fi i masz już wi-fi w całym domu, hasło do w-fi będzie na stronie 192.168.1.1, nie pamiętam w której zakładce.

Powiem tak, u mnie na komórce i lapku wi-fi z tego modemu łapało w całym domu elegancko, ale jak chciałem, żeby był na 2-j stacjonarce to musiałem kupić antenę dookóną, bo sygnał nie mógł się przebić przez ścianę i drzwi :smiley:

 

http://allegro.pl/ak128-antena-wifi-dookolna-12dbi-wys-41cm-rp-sma-i4698049136.html


(Darth Bor) #3

Dzięki wielkie, wiem już wszystko co chciałem :slight_smile:

Odkopuję temat, mam problem. Kupiłem tą antenę do WiFi, ale nie da się jej podłączyć do FunBoxa, tzn. nie ma w nim wejścia na antenę. Meow89 jak podłączyłeś antenę do FunBoxa? Zasięg jest w nim beznadziejny, drugi komputer z wifi mi go w ogóle nie znajduje.