Modem Orange FunBox - pytanie o wifi

Witam,

właśnie będę przedłużał umowę z Orange i dostanę nowy w/w modem. Mam małe pytanie: czy możliwe jest jednoczesne podłączenie do modemu kompa standardowo przez kabel, nazwijmy go “głównym” i dodatkowo utworzenie w domu sieci wifi, aby podłączyć bezprzewodowo drugiego kompa i ew. laptopa? Czyli wyglądałoby to tak: główny komp przez kabel, drugi i laptop przez wifi. Dzięki za odpowiedź

Podłączasz ten modem przez kabele ethernet do karty sieciowej na płycie głównej (kabel jest dołączony do zestawu od Orange), nastepnie wciskasz przycisk na funboxie, który odpowiada za Wi-Fi i masz już wi-fi w całym domu, hasło do w-fi będzie na stronie 192.168.1.1, nie pamiętam w której zakładce.

Powiem tak, u mnie na komórce i lapku wi-fi z tego modemu łapało w całym domu elegancko, ale jak chciałem, żeby był na 2-j stacjonarce to musiałem kupić antenę dookóną, bo sygnał nie mógł się przebić przez ścianę i drzwi :smiley:

 

http://allegro.pl/ak128-antena-wifi-dookolna-12dbi-wys-41cm-rp-sma-i4698049136.html

Dzięki wielkie, wiem już wszystko co chciałem :slight_smile:

Odkopuję temat, mam problem. Kupiłem tą antenę do WiFi, ale nie da się jej podłączyć do FunBoxa, tzn. nie ma w nim wejścia na antenę. Meow89 jak podłączyłeś antenę do FunBoxa? Zasięg jest w nim beznadziejny, drugi komputer z wifi mi go w ogóle nie znajduje.