Modem przez usb czy lepiej sieciówką

(Animologic) #1

Mam modem Thomson TCM410 mam wyjście USB i Ethernet, w kompie też mam te wyjście, czy mogę podłączyć modem przez kabel z końcówką RJ45??

(Bolo92) #2

Tak można, to nic nie pszeszkadza :stuck_out_tongue: Ja bym nawet wolał RJ-45 wkońcu po to zostało stworzone.

(Animologic) #3

tak ale jak podłącze to nie mam internetu wczale, a tak wogóle to w "Menadźerze urządzeń" mam błąd z Urządzrenie Ethernet. Co z tym zrobić??????

(Rkolodziejak) #4

TCM 410 możesz podłączyć jak chcesz jeśli tylko operator daje ci taką możliwość. Tzn inaczej: przez eth zawsze możesz przez usb niekoniecznie (pomimo iż 410-ka nie ma osobnego MAC-a na dla interfejsu usb, to w pliku konfiguracyjnym modemu na serwerze admin może wyłączyć możliwość podpięcia modemu przez usb) Generalnie lepiej podłączyć przez rj45 jeżeli oczywiście posiadasz kartę sieciową w komputerze.

Jeśli chcesz podłączyć przez usb wtedy modem będzie chodził z maks. przepustowością 12 Mbit/s (to niezbyt istotne chyba że masz z kablówki 20 Mbit :slight_smile: ) Powinieneś zainstalować również sterownik usb oczywiście dostępny na płycie wraz z modemem.

Złączono Posta : 30.09.2007 (Nie) 21:19

Sterownik zainstalować :slight_smile:

Jaki to błąd: kontroler ethernet - i żółty znak zapytania?

(system) #5

chyba tak skoro jest takie gniazdo w modemie to nikt go dla parady tam nie zamontował żeby z komputerem nie współpracowało no port RJ45 wydaje się być bardziej stabilny do netu niż usb

(Animologic) #6

To co mam w Menadźeże Urządzeń

• (nazwa kompa)

• inne urządzenia

| + - Kontroler Ethernet

a we właściwościach mam:

(ikonka) Kontroler Ethernet

Typ urządzenia: Inne urządzenie

Producent : Nieznany

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane (kod 28)

Koniec. - to są właściwości tego

Ikonka w menadzeże to ?? z !!

(Rkolodziejak) #7

Oto odpowiedź!

Jeśli masz kartę zintegrowaną (a zapewne taką masz) poszukaj CD od swojej płyty głównej(powinieneś dostać ją wraz z komputerem), tam jest sterownik. Należy go zainstalować i po sprawie.

(Animologic) #8

I tu jest pies pogrzebany. Nie mam pudełka ani wogóle nic od płyty głównej. Moje płytka to Intel Bonanza D875PBZ

(Rkolodziejak) #9

Proszę bardzo :slight_smile:

(Animologic) #10

Dziękuje

(Animologic) #11

Dziękuje