Modem-raz łączy, raz nie


(Kiiyoshii) #1

Witam.

Sąsiad przyszedł prosić o pomoc z kompem, bo mu internet nie działa. Zdiagnozowałem, że padła karta sieciowa. Kupił nową i działa tylko nadal nie ma internetu. Znaczy internet ma, bo podpiąłem laptop do modemu i internet jest. Jego komputer wziąłem do siebie, podłączyłem do neta i działa. A jak podłączam jego komputer do jego modemu to nie ma internetu. Nie potrafi pobrać adresu ip, żadne pakiety nie są przysyłane na komputer. Myślałem, że jest coś nawalone w kompie, więc zrobiłem formata. Nadal to samo. Żeby było śmieszniej to internet jest (poniżej tej prędkości jaka jest w umowie) u niego ale tylko i wyłącznie jak podepnie się router, bezpośrednio przez modem nie działa. Dostawcą internetu jest UPC. Co to może być?


(Kpc21) #2

To dziwne, ale spróbuj może zmienić MAC jego karty sieciowej taką jak swoja (tylko nie podłączaj wtedy obu komputerów jednocześnie).


(system) #3

Po co? Przecież u Ciebie jego komputer działał! Z Twojego tekstu wynika, że sąsiad ma nawalony modem.


(Kiiyoshii) #4

Też tak myślę, ale nie daje mi spokoju, że jak jest podpięty modem do routera i później do kompa to internet jest.

O tym nie pomyślałem. Jeżeli okaże się, że modem jest sprawny, to tego spróbuję.


(Agatonster) #5

Kiyoshi ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.