Modem-raz łączy, raz nie

Witam.

Sąsiad przyszedł prosić o pomoc z kompem, bo mu internet nie działa. Zdiagnozowałem, że padła karta sieciowa. Kupił nową i działa tylko nadal nie ma internetu. Znaczy internet ma, bo podpiąłem laptop do modemu i internet jest. Jego komputer wziąłem do siebie, podłączyłem do neta i działa. A jak podłączam jego komputer do jego modemu to nie ma internetu. Nie potrafi pobrać adresu ip, żadne pakiety nie są przysyłane na komputer. Myślałem, że jest coś nawalone w kompie, więc zrobiłem formata. Nadal to samo. Żeby było śmieszniej to internet jest (poniżej tej prędkości jaka jest w umowie) u niego ale tylko i wyłącznie jak podepnie się router, bezpośrednio przez modem nie działa. Dostawcą internetu jest UPC. Co to może być?

To dziwne, ale spróbuj może zmienić MAC jego karty sieciowej taką jak swoja (tylko nie podłączaj wtedy obu komputerów jednocześnie).

Po co? Przecież u Ciebie jego komputer działał! Z Twojego tekstu wynika, że sąsiad ma nawalony modem.

Też tak myślę, ale nie daje mi spokoju, że jak jest podpięty modem do routera i później do kompa to internet jest.

O tym nie pomyślałem. Jeżeli okaże się, że modem jest sprawny, to tego spróbuję.

Kiyoshi ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.