Modem/router mobilny 3G do tabletu - jaki wybrać?

Witajcie.

Tata dostał na urodziny tablet - Samsung Galaxy Tab 2 7.0, model P3110 (ten bez modemu 3G wbudowanego). W domu z internetem problemu nie ma, bo mamy WiFi w całym mieszkaniu, ale w drodze do pracy czasem posiedziałby na YouTube czy innych portalach. I tu rodzi się pytanie - jak by to można zrobić? Widziałem u różnych operatorów mobilne routery (np. ZTE MF60 w T-Mobile), i właśnie o czymś takim pomyślałem - co powiecie o takim rozwiązaniu i ewentualnie jaki inny mobilny router moglibyście polecić (ważne, żeby miał wbudowane wejście na kartę SIM, żeby można było włożyć kartę dowolnego operatora)?

Ciekawi mnie jeszcze, czy dałoby radę zainstalować w jakiś sposób zwykły modem (oczywiście poprzez przelotkę na USB do tabletu)?

Jeśli chodzi o mobilny router to ciekawym rozwiązaniem jest np. Modem Huawei E587.

Co do ostatniego pytania to do tabletu można podłączyć modem usb przez przejściówkę jeśli taki tablet posiada złącze usb w standardzie OTG (On-The-Go). Więcej znajdziesz np. na Wikipedii.

Rozwiązaniem pośrednim może być coś takiego: http://www.tp-link.com.pl/products/deta … =TL-MR3040

Podłączasz do tego modem usb i masz WiFi.

No właśnie Galaxy Tab 2 ma to OTG, tylko martwi mnie, czy da się zainstalować na tablecie ten modem (czy będzie normalnie działał - nie wiem, jak by to miało wyglądać), jeśli kupiłbym przelotkę + ten modem

Wiesz co u mnie na tablecie (dużo gorszym niż Galaxy Tab 2) wygląda to tak że po prostu podłączam modem przez przejściówkę i od razu automatycznie wyszukuje mi sygnał 3G. Na tablecie mam Androida 4.0. Podłącz i zobacz czy będzie działać.

Jak będę miał przelotkę już kupioną, to sprawdzę, bo mam akurat dostęp do takiego modemu, to będę wiedział, czy to rozwiązanie będzie w porządku. Dzięki w każdym razie za pomoc :wink:

Luzik, jakby co to pisz. Sam jestem ciekaw :slight_smile: