Modem Sagem-problem z połaczeniem

Przywracałam koleżance komp do życia po ataku wirusów+format.Zainstalowałam Neostrade(128)-łączenie przez AutoConnect.Internet dzialał,nawet ściagnęłam gg z vortalu i wieczorem dowiaduję się,że połączenia nie ma.Ciągle wyskakuje w AutoConnect ta ramka z błędnym hasłem i nazwą użytkownika i błąd 691.Zmieniała już sto razy te dane i nic się nie poprawia.Czy przyczyną może być:

1-ma stare gniazdko telefoniczne,bez możliwości korzystania z mikrofiltru

2-do tej pory w ten sposób korzystala z modemu ale wtedy nie mogla rozmawiać przez telefon bo albo były takie szumy w aparacie,że się po prostu nie dało albo net się zrywał lub nie łaczył wcale.

3-twierdzi,że wcześniej miała jednak ten internet a za pół roku i tak zrezygnuje z Neostrady i chce mieć jak było do tej pory-jednak teraz ma WinXP z SP2 a wczesniej SP2 nie było(nie wiem czy to ma jakies znaczenie)

Modem jest podłączony ok bo diody się pala,tak myślę,ja mam Thomsona 330,więc za bardzo nie znam się na Sagemie,choć nic innego nie robię ostatnio tylko studiuję str w necie i czytam o tym modemie.Jutro się do niej wybieram(mieszka daleko) i chciałabym mieć wreszcie św spokój z tym jej kompem.Dodam,że sama nic w kompie nie zrobi bo sie na tym kompletnie nie zna.Proszę o jakaś rade i pomoc.

Może czytałaś…

  1. oczywiście wiesz, że mikrofiltr musi być wpięty do telefonów …nigdy do modemu neo.

  2. tu ma zastosowanie pkt. 1 (a swoją drogą …o jakim tam modemie mowa? …zwykłym, czy tym od neo?)

  3. SP2 nie powinien mieć tu wpływu na działanie modemu.

Czytałam+chyba wszystkie możliwe strony w internecie dotyczace jej modemu.

Modem ma z Neo-Sagem F@st 800/840 - wiem jak mają być podłączone mikrofiltry ale u niej się nie da podłączyć bo ma

stare gniazdko telefoniczne w którym jest tylko możliwość wyciągnięcia wtyczki( a wtyczka jest prostokątna i ma chyba 5 lub 4 takich wypustów,które wchodzą do tego w ścianie)-nie da się podłączyć mikrofiltru bo musi być do tego w ogóle inne wejście w gniazdku.

Pytałam czy to może być przyczyną,że modem zrywa połączenie czy nie?Jakoś dotąd korzystała z Neo…Ja już nie wiem co mam zrobić a nie mogę co parę dni tam jeździć.Tym bardziej,że jak tam jestem to wszystko działa a po paru godz przestaje.

Tak, może to być powodem zrywania połączenia…

Dla wyjaśnienia…

Mikrofiltr tzw. “splitter”, słuzy do rozdzielania sygnałów, ponieważ na jednej lini wykorzystywane są dwa pasma częstotliwości:

-zwykła telefonia działa na paśmie w zakresie 0-4 kHz

-modemy ADSL (w tym neostrada) w zakresie 26 kHz-1.1 MHz

Jagodka a w czym problem wymienić je na nowe ?? W sklepie RTV lub z artykułami elektrycznymi taki luksus kosztuje parę złotych.

Wiem,że parę zł nowe gniazdka …mówiłam o tym ale koleżanka sama tego nie zmieni a ja nie wiem czy dam radę?-nigdy tego nie robiłam,zamówiłam kiedyś montera i po sprawie.Ona ma w dodatku podpięte do jednego gniazdka 3 aparaty telefoniczne! !!

wymiana starego gniazdka - zapraszam na 9393 i numer 3-technicy.

Trzeba się umówić i za darmo wymienią.

I przy pomyślnych wiatrach poczekamy na usługę dwa tygodnie, a to kwestia przykręcenia dwóch przewodów i każdy kto potrafi trzymać w ręce wkrętak powinien sobie z tym poradzić 8) .

Jeżeli koleżanka uprawia “pajęczarstwo” to wcale się nie dziwię ża ma takie efekty a nie inne.

albo więcej.Ja, żeby zalożyć gniazdko w pokoju gdzie komp,aby nie używać przedłużacza bo podobno może to byc przyczyną,że Neo sie rwie,zgłosilam fakt na 9393 i czekałam 3 m-ce!!!Nawet zaplacilam wczesniej wymagana kwote-25 zł-z rachunkiem tel i ciągle nie moglam sie doprosić żeby ktoś sie zlitowal i to zamontowal.

Nie sadzę że,

je uprawia bo ja też mam telefon w każdym pokoju,oczywiście ten sam numer,a dwa gniazdka i zakladała mi TPSA,wiec nie widze w tym niczego podejrzanego i niezgodnego z prawem.

Może i dwa, ale będzie zrobione - choc uprę się że w ciągu dwóch dni byliby.

Po drugie, jakby wiedziała jak uzyć wkrętaka to nie pisałaby (ja np nie wiem) - więc podaj sposób przy okazji.

Co instrukcję przykręcenia drucika do styku za pomocą wkręta :hahaha:

Sama napisałaś że zakłdała Ci TPSA, a nie robiłaś tego samodzielnie, dlatego samodzielne i nieumiejętne wpinanie 3 aparatów do jednej linii nazwałem pajęczarstwem i stąd mogą wynikać opisywane przez Ciebie kłopoty.

Ok,dziękuję za info w temacie.Za "druciki"i ich przykręcanie już się nie zabiore bo jeszcze wyniknie nowy problem z telefonem a mam dość już jednego z kompem.Czyli reasumujac moze to nieudane połaczenie z netem wynikać z problemów złego gniazdka,tylko pytanie:dlaczego jak zainstalowalam modem to połączenie było ok pół dnia a potem je wcieło?

W sklepie możesz kupić przejściówkę, sam z niej korzystałem.

Jest to wtyczka na 5 bolców z wyjściem do RJ11.

Kup przejściówkę z dwoma wyjściami na RJ11 czyli wyjścia telefoniczne.

Można je kupić, poniważ sam taką kupowałem i podłączałem kiedyś u siebie NEO i telefon do niej.

Przede wszystkim, dzięki tej przejściówce mogłem podpiąć filtr.

:okulary:

Dzięki :!: Może wreszcie się uda z tym polączeniem. Nie wiedzialam nawet,że coś takiego istnieje :slight_smile: