Modem Sagem włącza się dopiero po ponownym restarcieWindowsa

Mianowicie chodzi o to ,że dioda PWR nie świeci (zaś ADSL świeci ciągłym światłem) modem zaś nie jest wykrywany przez WindowsaXP Pro.Dopiero po restarcie windowsa ,wszystko już jest w porządku ,niby to nie problem ale po co mam włączać tak jakby dwa razy komputer.Proszę o pomoc.Modem jest oczywiście na kabel podpięty pod USB ,płyta główna to asrock pod Durona 1.6GMhz, dużo nie wiem o tm komputerze bo to nie mój,ale jak trzeba zamieścić logi czy coś to to zrobię.Dziekuję za zainteresowanie

Spróbuj, zamiast restartu kompa, wyjąć i po chwili włożyć złącze USB z komputera (ewentualnie z modemu), może wtedy system wykryje modem.

Albo przepnij modem pod inny port USB.

A od kiedy złącze USB jest interfejsem internetowym??

Wielu ludzi popełnia błąd podłączając modem pod USB, a przecież to wejście jest rezerwowym i prawie zawsze problematycznym interfejsem.

Modemy zawsze podpina się pod wejście ethernet (czyli kartę sieciową) wtedy nie ma cyrków z rozłączaniem modemu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/SAGEM_F@st_800

proszę, podepnij ten modem do złącza ethernet.

no bo trzeba chwile poczekać przed odpaleniem programu, bo na pasku obok zegar jest taki trójkącik, poczekać aż się zrobi zielony, i dopiero wtedy się łączyć.

Heh dziękuje wszystkim za rady ale Lamą nie jestem i takie operacje z przepinaniem na inne porty USB czy resetowanie modemu wykonywałem ,ale to nie pomaga. Zaciekawiło mnie podpięcie modemu pod złącze karty sieciowej Ethernet ,tylko jak modem na USB ,podpiąć kablem RJ45 pod kartę sieciową ,jeśli ktoś był by łaskaw daćlink z instrukcjąjak to zrobić lub opisaćproblem ,byłbym wdzięczny.

To modem nie ma złączki ethernetowej?? :o

ohohohohoooo paranoja.

Zmień to padło na cokolwiek z ethernetem.

Wyobraź sobie, że nie ma. Już ktoś wcześniej próbował Ci wytłumaczyć, że to nie jest normalny modem, tylko modem do Neostrady! A jego podłącza się pod USB.

Tego modemu się nie da :frowning:

1.Czy sterowniki modemu zmieniałeś na najnowsze?

2.Co pokazuje podgląd zdarzeń:START>URUCHOM>eventvwr.msc-podaj

błędy krytyczne(system)?

3.Jaka karta graficzna?

;/ tak to standardowy modem dołączany przez usługodawcę w tym przypadku daremną TPSA :[ .Nie jeszcze nie zmieniałem sterowników do modemu ,mówię to nie mój komputer tylko koleżanki :PP i nie chciałem od razu robić w nim rewolucji ,podgląd w dzienniku zdarzeń wkrótce zamieszczę a karta to coś zintegrowanego 32MB (czyli zżera jej RAM ,którego ma tylko 128 ale wkrótce skołuję jej 512 :D) z płytą asrock pod AMD.