Modem Sagemcom i problem z instalacją drukarki sieciowej HP

Witam, w poniedziałek odwiedził mnie kurier z umową orange i nowym modemem sagemcom f@st 3764. Skonfigurowałem wszytsko jak należy. Jednak zapomniałem, że wcześniej drukarka działała z liveboxem 2.0. I tym razem będę musiał ponownie zająć się dodaniem drukarki (hp deskjet 3515) do sieci. O ile z liveboxem 2.0 nie było żadnego problemu, tak z nowym modemem mam kłopot.

Hej,

Na początek sprawdź w ustawieniach routera czy port USB jest włączony i skonfigurowany w trybie Print Server.

Jaka to dokładnie drukarka? Możesz ją podłączyć bezpośrednio poprzez WiFi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzieki za odp : )

Hej,

Zajrzyj do instrukcji urządzenia - znajdziesz ją tutaj. Zajrzyj do stron od 19 - jest tam jasno opisana instalacji drukarki w systemie Windows XP oraz Windows 7 (analogicznie także Vista i Windows 8’).

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po kliknieciu przycisku na drukarce od znajdywania sieci, w panelu sagemcoma nie znajdywało drukarki. Jednak tym razem pykło. Drukarka zosała znaleziona dzieki czemu mogłem odnaleźć jej nazwę. W rezutacie podążając wg instrukcji podanej w tym temacie zdołalem prawidłowo skonfigorować drukarkę.

Hej,

W kreatorze wybierz pole Dodaj drukarkę używając adresu TCP/IP. Tam wklejasz adres zgodnie z instrukcją. Drukarka włączona?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, drukarka jest włączona. W kreatorze nie mogę wrzucić nazwy “http://192.168.1.1:631/printers/HP_Deskjet 3510 series” bo ma on spacje. Sama instrukcja nie zawiera informacji jak dodać urządzenie użwając TCP/IP.

Hej,

Dodaj tylko adres: 192.168.1.1:631.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wklepałem i wyskoczyło:

54919504897072883118_thumb.jpg

Hej,

Spróbuj w standardowych wybrać port TCP/IP - http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc728320%28v=ws.10%29.aspx.

Ewentualnie nie próbowałeś podłączyć drukarki do sieci po WiFi?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Problem rozwiązany. Trzeba mieć odblokowany przycisk WPS i drukarkę instalować tak, jak za pierwszym razem wgrywało się sterowniki. Najlepiej z płytki. Teraz działa wszystko po sieci.

Hej,

Bo tak działa print serwer - jedynie w sposób kablowy. Jeśli chcesz, by drukarka drukowała po WiFi, musisz podłączyć ją najpierw do sieci WiFi. Jak to dokładnie zrobić dowiesz się stąd - http://www.hp.com/global/pl/pl/wireless/printer-setup-help.html. Najprościej, jeśli router posiada opcję WPS - wtedy wystarczy kilka kliknięć na drukarce i jedno na routerze, i połączenie powinno być ustanowione. Gdy drukarka będzie już w sieci połączona po WiFi, wtedy wystarczy delikatnie przekonfigurować oprogramowanie drukarki - gdy jest już zainstalowane na komputerach - zmieniając jej lokalny adres IP; na przykład przy pomocy narzędzia HP instalowanego ze sterownikami Odśwież adres IP.

Pozdrawiam,

Dimatheus