Modem Thomson TCM-420 "spowalnia internet"

Witam, mam ogromny problem.

Posiadam modem Thomson TCM-420 , który dostałem od dostawcy internetowego oraz internet 10MB, kiedyś używałem swojego routera Pentagram to było jeszcze przed dołączeniem mojej sieci do większego koncernu i do Pentagramu stosowali kabel ethernet do routera i również ethernet do komputera a teraz jest całkiem inny. Główny internet idzie przez http://obrazki.elektroda.pl/1264823600_1345322213.jpg ten wynalazek wystający po prawej.

Wszystko było dobrze przez bardzo długi czas, lecz niedawno wszystko zaczęło się sypać. Z 10MB zaczęło mi się robić, 5, potem 4, i tak zjechało do 1. Dzwoniłem do obsługi internetu i mówili, że nadal wysyłają 10MB. Zrobiłem format systemu i przez 5 minut działało wszystko dobrze a następnie zaczeło znów spowalniać. Przyszedł facet do naprawy i powiedział, że modem trzeba wymienić na inny bo ten niby “spowalnia” to co oni mi wysyłają. Martwi mnie też brak połączenia IPv6, stoi napisane “Brak dostępu do sieci” Ale przy IPv4 jest wszystko dobrze. Czy rzeczywiście wina leży w modemie? Nowy modem dopiero zainstalują mi w czwartek, chcę się upewnić czy rzeczywiście felerny modem. Pozdrawiam