Modem THOMSON TCM420 a Vista 64-bit

Witam,

Ostatnio udało mi się zainwestować w nowy sprzęt z 4GB pamięci operacyjnej. Aby w pełni moc je wykorzystywać zainstalowałem Viste w wersji 64bitowej. W mieszkaniu w którym przebywam, operator dostarcza internet za pomocą modemu kablowego THOMSON TCM420. Mój współlokator posiada notebooka z VISTA 32, podłączoną poprzez kabel sieciowy. Ja zmuszony jestem korzystać z jedynego pozostałego wejścia w modemie, a mianowicie USB. Niestety na moim systemie nie mogę zainstalować tego modemu. Gdy podłączę kabel kolegi, wszystko działa bez potrzeby instalowania innych sterowników. Do modemu dołączona jest płytka, ale znajdujące się na niej sterowniki przeznaczone są tylko do architektury 64-bit (u kolegi po instalacji modem działa również na USB). Pobrałem paczkę sterowników do tego modemu ze strony producenta http://www.thomson.net/SiteCollectionDocuments/Products/Drivers/Cable/Thomson_V2.2.5.zip - instaluję poprzez menedżera urządzeń, sterownik się niby instaluje, ale system nie akceptuje go ponieważ nie jest podpisany. Gdzieś ktoś mądry napisał, że można wyłączyć sprawdzanie integralności poprzez użycie komendy: bcdedit.exe -set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS. Teraz po instalacji wyskakuje błąd kod 39.

Wyczerpałem swoją wiedzę na temat takich przypadków (na systemie 64-bitowym działam od niedawna).

Może ktoś zetknął się z podobnym problemem co mój. Upraszam o skazówki.

Pozdrawiam noworocznie! :-o

tom-cat