Modem UPC 2 w 1 - jak mogę połączyć się bez routera?

Witam serdecznie. Posiadam internet z UPC, dostałem od nich modem Thomson, w jednym urządzeniu jest modem i Router. Moje pytanie brzmi, w jaki sposób odłączyć Router, tak abym korzystał z internetu bez sieci bezprzewodowej. Żeby w ogóle adres konfiguracji routera nie działał, sieć Wi-Fi nie była widoczna a w polu IPv4 pojawiał się publiczny adres IP a nie ten prywatny Routera.

Szukałem już o tym w Google, niestety wszystkie rozwiązania zawodziły. Jestem bardzo zmęczony tym, nie mam pojęcia jak to zrobić. Pisałem do supportu UPC, ale oni nie umieją na to odpowiedzieć, poza tym odpisują po tygodniu, albo i ponad a takiej konserwacji nie chcę.

Gdybym miał oddzielnie Router, to nie byłoby żadnego problemu. Odpinam router, zostaje tylko modem od netu i gotowe. A tak to, kiedy jestem podpięty do tego modemu Thomson od UPC, to automatycznie łączy mnie do routera.

Posiadam komputer stacjonarny.

Może napisz, co jest nie tak, i dlaczego chcesz się pozbyć routera.

Ale nie zbaczajmy z tematu, bardzo proszę. Chce się dowiedzieć jak odłączyć się od Routera, a kiedy będzie mi naprawdę potrzebny, to wtedy się do niego będę łączył. Mam tylko jeden komputer w domu.

Krótka odpowiedz - nie da się tego przeprowadzić, nie wymieniając sprzętu u dostawcy. Stąd moje pytanie, co chcesz uzyskać przez to odłączenie.

Dziękuję za odpowiedź, rozumiem, iż jesteś w 100% pewny, iż nie da się tego jeśli to jest zintegrowane ze sobą. Ok, wielka szkoda.

Problemy mam z grami, pomimo, że 100% prawidłowo odblokowuję porty w routerze jak i dla pewności dodatkowo w firewallu Windowsowym. Również w routerze włączyłem opcję UPnP. Nic to nie pomaga.

Masz dwie opcje: 1. Kupić własny modem kablowy; 2. Dodać swój komputer do strefy zdemilitaryzowanej (DMZ), jeśli koniecznie potrzebujesz publiczne IP.

Jeśli chcesz wyłączyć całkowicie Wifi, to wchodzisz w ustawienia Wireless>Radio i przy Interface zmieniasz na Disabled. Jeśli chcesz wyłączyć tylko rozgłaszanie sieci, tj. ukryć jej nazwę, to zaglądasz do Primary Network i przy Closed Network zmieniasz Open na Closed. W Control możesz wyłączyć logowanie się do routera przez Wifi, logować się będziesz mógł tylko po podłączeniu się kablem sieciowym do routera.

Niestety ten router nie posiada możliwości rezerwacji adresów IP, prawdopodobnie dostajesz inne IP i dlatego przekierowanie nie działa. Zmniejsz pulę adresów na serwerze DHCP i przypisz w komputerze adres ręcznie spoza tej puli. To samo dotyczy się DMZ.

Hmmm, a któryś operator kablowy się na to zgodzi? Z doświadczenia wiem,ze Vectra jest na nie, albo używa się ich sprzętu albo nie korzysta z ich usług.

Dzięki bardzo za odpowiedzi, popróbuję i być może się uda, dzięki wielkie :). Aha, co do tego poniżej:

Tak już robiłem i gdy tylko modem ponownie się załączy i zaloguje np. po restarcie PC, to ta opcja automatycznie zostaje uruchomiona.

Nie powinno tak się dziać. Mam dwa takie routery z modemem kablowym pod zdalną administracją, jak będę miał możliwość, tj. nikt nie będzie korzystał z sieci, sprawdzę to, nawet z ciekawości.

No to jest kolejny problem tego rozwiązania, można by się spróbować dogadać z ISP w sprawie punktu rozgraniczenia, ale najlepiej zrobić to przed zakupem urządzenia.

O jest dobrze, właśnie spróbowałem, wyłączyłem opcję, zrestartowałem PC i zostaje wyłączona. Ok, jest wporzo :slight_smile: