MODEM UPC - nie działa internet

Witam,

Mam taki problem w ostatnim czasie z internetem,że modem UPC w pewnym momencie sam z siebie przestaje dzialać- to znaczy gasną zielone diodki i palą się tylko 2 pierwsze - Power i DS, a pozostale nie palą się i tym samym nie mam internetu ! Sytuacja ostatnio ma miejsce dośc cześto co mnie bardzo irytuje. Trwa to przez kilka ladnych godzin - gasną o 20 wieczorem np,ale rano juz wszystkie się palą… :?

co moze być przyczyną tego problemu?? Nie pomaga odłączanie modemu, routera, nawet zasilania wszystkich sprzetów.

Tak mysle,ze gdyby to była wina jakiegos spalonego kabla czy portu to po prosto modem by przestal dzialać i amen…a tu samoistnie się jakby naprawia i znow jest wszystko ok. A W ciągu ostatniego miesiąca sytuacja zaniku internetu miala miejsce 5 razy…z serwerem jest wszystko ok, bo dzwonilam do dostawcy. Problem tkwi w tym modemie…nie wiem, moze go odkurzyć czy jakos przedmuchać? ? ? Mam go już 3ci rok…

Prosże o Waszą pomoc i pozdrawiam wszystkich Speców :slight_smile:

Ja miałem podobny problem tylko że w Vectrze. Zadzwoniłem na infolinie Vectry posprawdzali co mogli u siebie zdalnie zrobić i nic nie mogło. Konsultanty przyjął zgłoszenie i na drugi dzień był już u mnie konserwator. Dostałem nowy modem bez żadnych kosztów ani pytań. Wiec tobie radze dzwoń do UPC i zgłoś problem, niech oni się martwią że to ty nie masz internetu przecież za to płacisz.

a co sądzicie,żeby odkurzyć modem? moze to jest powodem…bo jak widać teraz wszystko ok, działa od rana, a na wieczór pewnie znow diodki przestaną się palić i nie bedzie neta…

Miał ktoś podobny problem?

soleil , a jak go chcesz odkurzać? Rozkręcić i grzebać w środku? To jak Ci przywalą karę to się do śmierci nie wypłacisz. :wink:

nie grzebać absolutnie ! tylko modem ma takie dziurki na górze i moze przez nie sie cos zakurzylo…więc bym przystawila odkurzacz i raz dwa :slight_smile: tylko nie wiem czy to coś da, nie chce nic popsuć :wink:

Jaki to modem?

http://ludit.kuleuven.be/internet/kotne … odem-1.gif

tylko u mnie diodki są podpisane tak: Power-DS-US-Online-Link

i czasem pali sie tylko power i DS a reszta zanika…

Znaczy się, że modem wylogowuje się z sieci.

Ty raczej nic nie zdziałasz.

:wink:

Konieczna wizyta w BOK lub telefon.

:wink:

hmmm…dzwonilam do Biura obslugi, facet posprawdzał wsszystkie ustawienia, serwer itd, i stwierdzil ze u nich wszystko ok jest, ze to ja musze mieć problem z sygnalem… :shock:

to modem tak sam by wylogowywał się z sieci i znow sam logował? bez sensu… :roll:

Problem jest na lini pracownik musi przyjechać do ciebie i z twojej strony sprawdzić miałem to samo na lini TP przyjechali i jak sprawdzili to znaleźli ze gdzieś na słupie byl niedokręcony kabelek, od tamtej pory jest spoko

i problem się rozwiązał- okazało się ,żę kabel pod dywanem się rozłączał :slight_smile: i juz jest ok, ty;lko teraz mam problem z wi-fi o czym zalozylam temat…

P.S> ja zawsze mam jakies problemy z koputerem czy internetem… :twisted: