Modem UPC nie łączy z internetem

Witam.

Ostatnio napotkałem dziwny problem z moim internetem.

Mam modem UPC który do niedawna działał okej, ale od jakiegoś czasu (właściwie nie wiem gdzie tkwi problem) nie mogę połączyć się z internetem przez kabelek. Jeśli ktoś się orientuje na modemie swieci sie diodka ‘LINK’ a diodka ‘ONLINE’ mruga albo nei świeci wogóle. Byłem z laptopem u kumpla, który ma ten sam modem i wszystko działało ok. I przez ten mały, nieprzewidziany mankament nie mogę ustawic sieci bezprzewodowej…

Dzięki z góry za pomoc :slight_smile:

Jeżeli mruga Ci dioda ONLINE, to oznacza że:

  1. W modemie poszedł port

  2. Kabel jest uszkodzony

  3. Nie działa i to i to

Tak więc podłącz modem kablem USB do laptopa i wszystko powinno się wyjaśnić :stuck_out_tongue_winking_eye: Jeżeli dalej się tak dzieje, pozostaje telefon do przyjaciela z UPC i prośbę o wymianę modemu.

mozliwe ze kabel poszedl bo jest taki juz na wycienczeniu w miejscu styków, ale jak mam podlaczyc modem do USB ?:slight_smile:

Weź cały modem do kumpla i sprawdźcie. Wtedy będziesz wiedział czy to modem, czy coś z kablem od UPC. Jak modem, to go musisz podłączyć na nowo i zadzwonić do UPC. Jeśli masz swojego routera, to na czas wizyty technika lepiej go schowaj. Nie zabraniają używania routerów, ale zawsze próbują zwalić winę na sprzęt użytkownika.

Dodatkowo możesz sprawdzić parametry pracy modemu, może to na coś Cię nakieruje.

Normalnie, dołączonym do niego kablem :stuck_out_tongue: W moim wypadku był on niebieski. Z jednej strony miał takie “kwadratowe” wejście USB a z drugiej już “normalne”.

niestety ja takowego nie posiadam :expressionless:

a tak offtopem jak moge wylaczyc zarzadzanie sieciami bezprzewodowymi przez Windowsa i operowac sobie samemu jakims programikiem np.Intel PROSet/Wireless WiFi i czy każdy program taki działa pod kazda karta bezprzewodową :)?

Co do offtopa to nie mam pojęcia do końca o co Ci chodzi.

A co do tematu, to albo kup sobie w sklepie kabel USB (w “Karfurze” jest za bodaj 15zł), a jeżeli tego nie chcesz to dzwoń do UPC i mów co się dzieje.

P.S. Albo kabelek zgubiłeś albo go nie dali, ale ogólnie kabelek MUSI być w zestawie (bo to jest wyposażenie modemu który dają).