Modem USB do telefonu

Jutro pewnie wymienię tel. i prawdopodobnie będzie to Xperia mini pro, czyli android. I tak sobie myślę i kombinuję, bo mam też modem usb z internetem do laptopa.

Rozumiem, że podłączenie modemu przez USB nie ma prawa działać, nie ma żadnej aplikacji, która by to ogarnęła?

I jakbym chciał wykorzystać ten internet mobilny to pozostaje mi:

  1. Przekładanie sim… pod warunkiem, że tel. będzie bez simlocka

  2. Inwestycja w mifi i odbieranie neta przez wifi?

…tak tylko się upewnić chciałem, bo mam cały czas wątpliwości, czy brać internet 250 mega za 7 zł, czy 1giga za 13 zł :P… a trochę szkoda mi dorzucać do neta jak już za 10 giga miesięcznie płacę do lapka :stuck_out_tongue:

patrzę po cenach mifi i beznadzieja, lepiej kupić router (jak oczywiście masz modem) (koszt ok. 130zł)

a moim zdaniem, trochę za dużo kombinacji, lepiej kupić router i używac netu przez wi-fi.

a co do pakietu, ja polecam wziąć 1GB, różnica w cenie niewielka i można więcej aplikacji pobrać i wypróbować (np. ja w zeszłym miesiącu wykorzystałem na androida 4GB)

No to aplikacje będę sobie po wifi pobierał. Jest router, jest stałe łącze. Raczej chodziło mi o korzystanie z Internetu ‘w terenie’ :slight_smile:

Co do ceny to tu 5 zł, tam 5 zł, i tak 69 zł będę płacił przy tej mniejszej opcji, tak skacząc co kilka zł, bo daja mi więcej to można do sporych kwot dojść :D. A 250 mega, jak i 1 giga i tak raczej się nie nada do intensywnego korzystania z neta… co za różnica, czy limit starczy mi na 1 dzień, czy na 4 :P… więc i tak trzeba będzie oszczędzać i youtuba sobie tam nie pooglądam specjalnie :stuck_out_tongue:

Wracając do tematu- da się na androidzie zmusić modem usb do współpracy od czasu do czasu? :stuck_out_tongue: Bo słyszałem, że na tabletach z androidem takie cuda są teoretycznie możliwe.

To raczej kwestia sprzętu.

Z Wikipedii:

Hm… słyszałem też, że podłączane pendrive’y do telefonów chodziły, więc jako kontroler jest jakaś tam mała szansa, że chodzić może.

Więc to pozostanie mi sprawdzić na pendrive. Zakładając, że mój tel będzie potrafił hostować usb, to jest opcja na zainstalowanie modemu? :>

edit: ok, widzę, że tam gdzie jest kontroler usb to się wszędzie tym chwalą jakby nie wiadomo co to było :wink: