Modem USB - jaki wybrać?


(Danielek567) #1

Witam, miesiac temu zepsuł mi się modem play Huawei E173-u2 od Play, serwis stwierdził, że to wada mechaniczna spowodowana przeze mnie, więc nie chcą mi tego naprawić. Chcę się Was poradzić jaki modem teraz kupić. Chcę coś w okolicach 100 zł. Nie wiem, czy znów kupić E173 czy może są jakieś lepsze jakościowo inne modele. Ma to być zgodne z kartą SIM od Play (albo bez sim locka). Jako ciekawostkę dodam, że na stronie play'a nie mają sterowników do E173, więc może jednak coś innego? Prosiłbym o linki z allegro, zeby w miarę sprawnie zamówić sprzęt. Z góry dzięki za pomoc.


(eddie71) #2

Sterowniki są zawarte zazwyczaj w modemach razem z programami obsługującymi modem.Po podłączeniu modemu do portu USB uruchamia się program instalacyjny.

Ostatnio w sprzedaży były modemy Huawei E3131(dobre opinie) w sieci Play,były po 129 ze starterem 1GB,nie wiem jak teraz bo dawno nie byłem w salonie.

Czy to jest Play na Abonament czy prepaid typu Play online na kartę?


(Kamykmm) #3

ja używam MT4210 i w sumie nie mam na co narzekać. prosty w instalacji i obsłudze działa mi bez problemów. ja używam orange, ale wiem że jest bez simlocka


(Danielek567) #4

Abonament.


(eddie71) #5

Przykładowe modemy (HSPA+):

http://www.play.pl/pl/telefony/huaweie3131_yellow/#dane-dane-techniczne

http://www.play.pl/pl/telefony/huaweie353s2_black/

Model E173 u-2 nie działa w HSPA+ tylko w zwykłym HSPA (Download max. do 7,2 Mb/s)

http://www.play.pl/pl/telefony/huaweie173u/#dane-dane-techniczne

Instalacja modemów jest automatyczna.Po wetknięciu modemu do gniazda USB uruchamia się instalator z pamięci wewnętrznej modemu.Instalator ten instaluje sterowniki i program do pełnej obsługi modemu.