Modem USB samoczynnie przyjmuje nazwę pendrive'a

Posiadam modem USB Huawei E173. Korzystam z blueconnecta. W oknie “Komputer” modem widnieje jako stacja dysków CD. Problem polega na tym, że samoczynnie przyjmuje on nazwę nadaną innemu urządzeniu USB (pendrive’owi SanDisk). Dodatkowo zniknęła ikonka blueconnecta. Wygląda to tak:

blueconnect.png

A powinno tak:

blueconnect2.png

“Alien” to nazwa pendrive’a. Trudno mi powiedzieć, kiedy nazwa “blueconnect” zmieniła się na “Alien” i w jakich to było okolicznościach. Gdy zmieniam nazwę pendrive’a, zmienia się również nazwa modemu. Zdarzało się, że również stacja dysków, po włożeniu płyty, widniała jako “Stacja dysków DVD RW (E:) Alien”. Pendrive był formatowany, a modem, jak i cała aplikacja blueconnect, instalowana ponownie ze trzy razy. Nic to nie daje; świeża instalacja wyświetla modem jako “Alien”.

We właściwościach modemu nazwa blueconnect jednak jest; ale bez ikonki, która kiedyś na pewno tam była. Screen:

blueconnect3.png

A to zrzut ekranu z “zarządzania dyskami”:

blueconnect4.png

Blueconnect działa bez zarzutu, nic się nie wiesza, modem sprawny jest na pewno w 100%. Ale sprawa nazwy i ikonki bardzo mnie irytuje…

Zmień literę przypisaną do urządzenia blueconnect wg tego artykułu.

@FadeMind - zrobiłem wszystko krok po kroku jak w podlinkowanym artykule. Litera dysku się zmieniła; problem pozostał. Zrestartowałem komputer, odpiąłem i ponownie podpiąłem modem. Nic się nie zmieniło prócz litery dysku.