Modem USB TP link W722n nie dziala w dwoch gniazdach USB

Witam

Mam dziwny problem

Mam nowy komputer, MoBo to ASRock z77 Extreme 4.

Otoz modem usb nie dziala po podlaczeniu do dwoch gniazd z tylu (gorna czesc, gniazda 3.0). Nie swieci sie kontrolka modemu, ale w menedz urzadzen sie pojawia z wykrzynikiem i komunikatem, ze nie moze dzialac (kod 10). Po podlaczeniu do obojetnie jakiego innego gniazda usb (pozostale 4 z tylu, czy 2 z przodu) wszystko dziala jak nalezy.

Dodam, ze w tych gniazdach co nie dziala modem - mysz, klawiatura, pendrivy itp etc dzialaja bez problemu. Co moze byc przyczyna ?? Mam dwa identyczne modemy i na obu jest problem - wiec wykluczam wine urzadzenia, Wina MOBO ?? hmmm ale czemu wszystko inne dziala w tych gniazdach ??

walcze z tym juz dlugi czas, prosze. wytlumaczcie mi czemu tak jest. stery nowe, bios nowy , wszystko nowe. :slight_smile:

Nie masz co walczyć. Twoja płyta ma dwa kontrolery USB3.0 - jeden z nich ( ASMedia ASM1042) obsługuje właśnie te porty o których piszesz, zaś objaw sugeruje że ten chip nie może się “dogadać” z urządzeniem tak zaawansowanym technicznie jak modem USB.

DZiekuje za odpowiedz…

Wlasnie to udalo mi sie ustalic, ze te dwa porty “naleza” do ASMedia, natomiast pozostale do Intela - jesli sie nie myle.

Pod tymi ASMedia nie dziala modem TP w722n, co smieszniejsze, jego mlodszy brat dziala (wersja bez antenki).

No nic, generalnie chcialem sie zapytac czy moze byc uszkodzona plyta glowna, czy to “tylko” konflikt sterownikow/sprzetu etc.

Wiec nie ma co reklamowac ??

Dzieki ! :slight_smile:

Skoro wszelkie inne urządzenia działają na tych portach a ten jeden jedyny nieszczęsny modem nie, to po prostu masz małego pecha i trafiłeś na bardzo rzadko spotykany konflikt sprzętowy. Reklamować nie masz co, bo zarówno płyta główna jak i modem uszkodzone nie są :wink: