Modem USB wyłączenie zbędnych usług pobierających informacje

Hi

Mam taki problem, kupiłem Modem USB Huawei E220 i karte iPlus sim data. Niektóre programy (np. Avast) pobierają informacje z internetu po włączeniu komputera, przez to ciągnie kase z karty. Jak wyłączyć te programy ? Jakiś program ?

Pobierają i wysyłają.

W antywirusie musiałbyś wyłączyć np. aktualizacje, szczegółów Ci nie podam bo tego programu nie używam, w Skype wyłącz Narzędzia -> Opcje -> Zaawansowane -> Połączenie -> uPnP

Jeśli masz wyłączyć aktualizacje antywirusowi to lepiej go odinstaluj, po co Ci nieaktualny antywirus :razz:

hola hola, też używam modemu usb huawei i aktualizacja jaką robi avast to są tak małe transfery ze nie wiem o co tyle hałasu , a jak wyłączysz antywirus i jego aktualizacje to po co Ci antywirus ?? to jest program dla ochrony Twojego kompa i z tego raczej bym nie rezygnował a bardziej skupił bym sie na autostarcie i sprawdził co się uruchamia przy włączeniu kompa i pożera transfer, np GG, SKYPE, FLASH PLAYER, itd bo wiadomo ze np jak nie używasz w danej chwili gg to po co ma sie uruchamiać i zaraz zeżreć transfer głupimi reklamami, nie wiem może to głupie ale w Twoim przypadku jezeli naprawde chcesz ograniczyć nie chciany transfer to może by warto było odinstalować flash playera który jest odpowiedzialny za wszystkie ruszające sie reklamy , filmiki które często uruchamiają sie nam bez naszej zgody i podejrzewam ze to jest najlepszy sposób na oszczędności tylko że wtedy przeglądanie internetu jest trochę jałowe, nie wiem może ktoś inny coś poradzi jeszcze :smiley:

Witam, zainstaluj sobie Comodo Firewall, bedziesz wiedzial co i ile pobiera i zablokowac to poniewaz program za kazdym razem sie pyta jak jakis nowy program chce sie laczyc z internetem.

Dziękuje za pomoc, skorzystam z programu Comodo Firewall.