Modem USB z telefonu na komputer

Witam mam problem poniewaz , za pierwszym razem jak udostepnilem wifi czyli zrobilem modem wifi z telefonu do komputera to prędkość pobierania była taka jak na laptopie normalnie czyli 10-20mb/s
minęło 2 dni i coś się zepsuło bo gdy chce coś pobrać na komputerze to prędkość pobierania jest max 500kb/s i nie wiem jak to naprawić :confused: ( na laptopie mam normalną prędkość)

Sprawdź czy nie zużyłeś pakietu danych na Internet.

Jak przesadziłeś, to pewnie Gibibajty poszły szybciej niż myślałeś.

chodzi o to ze ja mam nielimitowany z upc 160mb chyba… czyli odpalam wifi w telefonie a nie pakiet danych podłączam do komputera telefon przez usb i w telefonie odpalam modem usb, pierwsze kilka dni mialem normalna predkosc a teraz cos sie zepsulo

Może cudem zawirusowałeś Androida lub Laptopa?

tez myslalem o tym , zrobiłem pełen skan na tym i na tym i dalej nic nie pomogło :frowning: chyba bede musiał zainwestowac w karte sieciowa wifi do kompa

Przez USB i przez Wi-Fi dzieje się to samo?
Wyłącz połączenie danych parkietowych i włącz z powrotem.
Jak nie, to samo zrób z trybem samolotowym.
Jak nie, zainstaluj Phone Info Dialer.
Może się zdarzyć, że na LTE będzie działać wolniej niż na HSPA.
Zatem z domyślnego ustawienia (zanotuj go) zmień na UMTS/SCDMA ew. WCDMA, żeby na nie było tam LTE, i sprawdź.
Ew. przetestuj jeszcze ustawienie LTE only, czasami działa szybciej, ale uniemożliwia wykonywanie i odbieranie połączeń.
Ew. jak dalej nic, może jakiś soft na telefonie do agregacji pasmami zadziała. Musiałbyś podać telefon i czy ew. masz root.

chyba troszkę mnie nie zrozumiałeś, to nawet nie jest pakiet internetowy, tutaj chodzi o to ze telefon to jest tak jakby karta sieciowa wifi :smiley: , to nawet nie lte tylko ciagnie zasieg z telefonu do routera upc i z routera upc juz UPC, wczoraj miałem normalną prędkość a dzisiaj 500kb/s to jest max. Na laptopie predkość wifi mam normalną czyli dochodzi nawet do 40mb/s pobierania oczywiscie

W dalszym ciągu kompletnie nic nie rozumiem.

Masz router UPC, i tam masz normalnie podłączony internet stacjonarny, który rozsyła go do innych urządzeń po Wi-Fi, prawda?

Co ma wspólnego zatem telefon i PC, skoro internet na PC odbierasz z UPC?
Telefon nie może być repeaterem dla innego routera.
On może udostępnić sygnał tylko z sieci komórkowej.

Co do UPC, to zwyczajnie spróbuj zresetować router, acz jeśli laptop działa OK, to może jeszcze sprawdź zasięg, albo spróbuj połączyć się z routerem po kablu przynajmniej na próbę, by sprawdzić czy prędkość się zmieniła, i czy to np. od Wi-Fi, np. zasięgu.

  • On jakimś cudem pobiera internet przez Wi-Fi do telefonu,

  • w telefonie robi w tle USB Tethering do komputera,

  • pozbawionego karty sieci bezprzewodowej (stąd takie kombinacje alpejskie :mountain:)


a kabel widać nie sięga lub ktoś sobie wybije ząbki… :tooth: :grimacing: :face_with_head_bandage: :adhesive_bandage:; opcjonalnie już 4 wejścia ma zajęte i nie chce mu się kupić switcha by podpiąć więcej kablem.

nie o to chodzi ze mi nie siega , jestem na stancji i nie mam pozwolenia zeby robic dziure w scianie zeby przeciagnac kabel rj do routera. wiec… wymyslilem telefon jako karta sieciowa wifi xd, czyli tak jak mowisz podlaczam telefon do pcta wlaczam wifi i odpalam tethering do kompa i net jest z routera upc :smiley: tylko cos sie spierniczylo i nie wiem co dokladnie , przez kilka dni bylo naprawde spoko