Modem z funkcją Wifi

(Gipseq) #1

Witam mam problem. Posiadam modem Siemens Speedstream 4100 i chciałbym by miał on funkcję routera wifi, tzn żeby przez to jedno urządzenie można było łączyć się na kablu i przez wifi.

Nie chcę dokupywać routera. Chcę by jakimś cudem modem ten służył mi jako modem i router jednocześnie. Jakaś modyfikacja czy coś. Jeśli macie jakieś sensowne pomysły to podzielcie się nimi :razz:

(Agatonster) #2

kwaal ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(djDziadek) #3

Masz jeszcze jakieś inne życzenia?

Nie chcę być złośliwy ale może chcesz aby to jeszcze latało? - przepraszam jeśli Cię uraziłem - nie miałem zamiaru.

Nie słyszałem aby ktoś przerabiał modem na router i to jeszcze z Wi-Fi, to są trochę różne urządzenia.

Niewielkim kosztem da się udostępnić internet po Wi-Fi dokupując do komputera stacjonarnego kartę WLAN, ale zasadniczo lepiej jednak kupić coś co spełni obie wymagane przez Ciebie role w jednym urządzeniu..

(Przemek191191) #4

Jeżeli masz internet w Dialogu to polecam Ci kupić sobie taki modemo-ruter:

potrzebujesz routera z anexem B

np

• Linksys WAG54G

• TP-Link TD-W8910G

• D-Link DI-524

• SKEY RTA220B Anex B

Ale bardziej polecał bym Ci dokupić sobie normalny ruter, a nie jakiś wynalazek (nie jestem do nich przekonany)

Chodzi mi dokładnie o ruter TP-LINK TL-WR340G, zasięg ma w miarę, cena nie za duża, i co najważniejsze działa pod netem Dialog. Sam go używam i też mam internet z Dialogu.

//edit

A na tym modemie co teraz masz, to możesz sobie co najwyżej "wsadzić" jakiś drut w modem i będziesz miał wifi. :smiley: :smiley:

(Gipseq) #5

Przemo191, a czy ten modemo-router co mówisz tzn z anexem B nie bedzie potrzebowal innego urzadzenia ? Tzn czy moge go wstawic w miejsce mojego modemu ? I czy nie bedzie to niezgodne z umowa w dialogu ? Bo mam właśnie internet w dialogu. Chodzi mi o to, żeby było tylko jedno urządzenie między linią tel a komputerem.

I przy okazji dopytam czy jest możliwość kupienia nawet innego modemu może być bez wifi do dialnetu nie łamiąc przy tym warunków umowy ? Bo nawet byłem w dialogu i pytałem o możliwość DOKUPIENIA drugiego modemu to powiedzieli mi że tak ale trzeba zakładać drugą instalację :roll: a mi chodzi o to, żebym miał dwa modemy, które pozwolą mi na połączenie z siecią, że mógłbym używać i jeden i drugi.

djDziadek, można wogóle nie pisać na forum jeśli się czegoś nie wie albo po prostu napisać, że nie jest to możliwe.

(Przemek191191) #6

Po co Ci dwa modemy ??? jeden w zupełności wystarcza, po za tym nie wiem czy istnieje techniczna możliwość podłączenia dwóch modemów pod jedno łącze, a problem rozwiąże dokupienie rutera. Co do warunków umowy w dialogu, to nie wiem jak jest. Ja mam taki czarny modem, modelu Ci nie powiem, bo zdarła mi się naklejka, a nie mam umów z dialogu przy sobie.

(Kpc21) #7

Modem to modem, a router to router. Zupełnie różne urządzenia. Router może ewentualnie być wyposażony w modem, ale nie odwrotnie. Z punktu widzenia sieci router to urządzenie poniekąd równoważne komputerowi.

Routera, który miałby wbudowany modem pod Annex B kupować nie musisz, bo modem już masz - i to taki, który da się podłączyć do routera. Routery z Anneksem B w Polsce są trudno dostępne, poza tym w przypadku ewentualnej zmiany operatora, nie będziesz musiał zmieniać routera.

Kup zwykły router bez wbudowanego modemu ADSL. Czasem takie routery nazywa się niezbyt poprawnie routerami DSL. Np. wspomniany wcześniej TL-WR340G.

Jeśli zależy ci na jednym urządzeniu, to jedynym wyjściem będzie router z Anneksem B.

(Gipseq) #8

Ok dzięki bardzo za info :smiley: