Modem z kablówki - Planet ADE-4000 - jak zrobić switcha

Problem jest taki. Podpiąłem internet z kablówki. Kabel telewizyjny podłącza się do kablówkowego modemu . Posiada on wejście jak na kabel telewizyjny (źródło internetu), wejście na USB lub RJ45. Potrzebuję w jakiś sposób podłączyć modem kablówkowy do Routera…

Problem jest taki, że źródło internetu do routera musi być prowadzone przez kabel RJ-11. Czyli nie mam jak poprowadzic internetu z modemu do routera…

Jak to rozwiązać?

ale to jakbyś miał neo z tp bo masz router z ADSL

podepnij RJ-45 pod pierwsze gniazdo w routerze

hm ale nawet jak podepne do gniazda to to nic nie da. bo router przez rj45 wysyla sygnal do komputera… chyba ze sie myle :slight_smile:

masz router z wejściem RJ-11 ADSL a więc np do neostrady. Musisz mieć router z portem WAN rj-45.

tak jak zrobi, to podepnie tylko jeden komputer do internetu, router będzie służył jako switch, więc zastosowanie routera w tym przypadku mija się z celem.

Problem w tym że nie mam takiego routera… I nie wiem co teraz zrobic… Czy jest jakiś inny sposób ?

Bo kabla telewizyjnego nie podebne do routera… Podpinam go do modemu. I potem wlasnie musialbym RJ-45 przeslac sygnal do routera… A w routerze mam tylko wejscie na Rj11…

Witam.

Sytuacja wygląda następująco.

Prawdopodobnie zrezygnowałeś z Neostrady i wybrałeś

dostawcę internetu poprzez kablówkę.

Posiadasz router z modemem ADSL z wejściem RJ-11

(wejście telefoniczne) i takiego routera nie zastosujesz

do Twojego rozwiązania.

Sprzedaj ten router z modemem ADSL i kup sam router

z wejściem RJ-45 (ethernet) i wyjściami ethernetowymi

(dodatkowo może zawierać WLAN)

Wbudowany modem nie jest Ci już potrzebny, ponieważ

masz go od dostawcy kablówki.

Połączenia będą wyglądać tak :

kabel -> modem -> (RJ-45) -> router -> wyjścia RJ-45 do karty sieciowej.

U mnie sytuacja wyglądała następująco :

Miałem Neostradę i router z modemem ADSL Linksysa WAG54G

z wejściem RJ-11.

Teraz mam Chello Light (z UPC) i korzystam z modemu + do rozdzielenia sygnału

zastosowałem router Linksysa WRT54GL z wejściem RJ-45.

Oczywiście możesz zastosować każdy inny router, który będzie miał wejście RJ-45.

Router z Neostrady sprzedałem.

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

Witam,

pisze z polecenia BalonYo,

chciałbym się zapytać jak tego routera uruchomić jako sam switch, czy moge jakoś to zrobić, tak zeby nie używać funkcji modemu ADSL tylko funkcje switcha?

Pozdrawiam,

Ernest

Z tego co czytam to ten moj router ma opcje SWITCHa, ale nie wiem jak z niej korzystać. Próbowałem włączyć mostkowanie na routerze ale po zapisaniu ustawień mostkowanie powraca na opcję DISABLED…