Modem ZTE MF636 a Windows Seven x64

Witam. Mam mały problem. Zainstalowałem Windows 7 x64 ale w żaden sposób nie zainstaluje mi sie w/w modem w sieci Orange. Próbowałem już nawet zgodności i uruchamiałem jako administrator i też nic nie dało.

Dodane 15.10.2009 (Cz) 11:35

Widze nikt nic nie wie. Na necie też nic nie widze konkretnego. i będe skazany na x86 z 4GB pamieci i intel core i7. Życie :frowning:

Na rc x64 i x64 rtm mi z ery działa ten modem, więc to wina oprogramowania orange, proponuje poszukać alternatywnego.

Alternatywnego tzn?

top net info

Witam. Ja jakoś nie mogę pokonać tego zestawienia [orange, ZTE MF636, Win_7 x64] próbowałem już chyba na wszystkie sposoby. Tzn. wszystkie tryby zgodności, uruchamiane jako admin, wszystko to i na wersji RC, RTM i na finalnej [oryginalnej]. Sprawdziłem Win_XP, działa wiadomo. Teraz stawiam viste i jak coś jeszcze spróbuję z 7 x32.

szybki sposób na instalację MF636 na windows 7 64-bit:

  1. kopiujemy katalog aplikacji Orange Free z pamięci modemu na pulpit, odłączamy modem

(X:\Suitesetup\OFree)

  1. ustawiamy tryb zgodności na pliku instalacyjnym exe i instalujemy,

instalator na końcu poprosi o restart, po restarcie w zainstalowanej aplikacji na pliku exe (lub skrócie) również ustawiamy zgodność z VISTĄ

  1. uruchamiamy angielską instalację Orange Business dla windows 7

Business Everywhere 8.0.7 software Windows 7 only (42.8 MB)

kiedy instalator poprosi, podłączamy modem (z włożoną kartą SIM)

na końcu powinna uruchomić się polska aplikacja Orange Free i zapytać o PIN

po podaniu PINu i restarcie aplikacji Orange Free, internet działa

(w celu konfiguracji jako czyste połączenie dial-up, można wyodrębnić sterowniki z powyższej paczki)

Witam,

Zrobiłem wszystko tak, jak pisze ogZooM i to działa - lecz nie do końca jest dobrze. System zainstaluje drivery, aplikacja wykryje modem, połączy sie z netem i działa, do momentu kiedy odłączymy modem. po ponownym jego połaczeniu nie ma go w urzadzeniach jakby w ogóle nie był instalowany. Dopiero po kilkukrotnym odświeżeniu w Menedżerze Urządzeń i restarcie systemu pojawia się nieznane urządzenie. Po auktualizacji sterowników z systemu wreszcie pojawia się modem. Ale na krótko… Do następnego wyłączenia.

Jak z tym problem sobie poradzić???

Podobne problemy miałem na laptopie z systemem Vista x64 i teraz to samo Win 7 x64 (oba to wydanie Home Premium).

http://www.orange.pl/portal/map/map/int … E_DISCOVER (zakładka “Jak Podłączysz”) zamiast kombinować jak koń pod gore …