Modem ZTE ZXDSL 831AII nie uruchamia się - dioda Power cały czas świeci na czerwono

Witajcie!

Możliwe, że to tylko awaria na sieci TP (brak synchronizacji) lub uszkodzenie modemu?

Awaria sieci na pewno nie, bo gdy go włączyłem bez podłączonego kabla ADSL to było to samo :frowning:

A może reset tego modemu i ponowna konfiguracja? - wyrzuć oprogramowanie USB z kompa i podłącz pod kartę sieciową.

 

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2475601089,title,problem-z-instalacja-routera-zxdsl-831aii,forumthread.html

 

http://www.orange.pl/kid,4002313894,id,4002317398,title,ZTE-ZXDSL-831-konfiguracja-polaczenia-z-Internetem,helparticle.html

Wybacz, ale czytałeś chociaż pierwszy post? tam wyraźnie napisałem “Próbowałem go uruchamiać także bez podłączenia sieci i USB, ale jest tak samo”, a ani Windows ani Linux nie wykrywają modemu. Jeszcze wczoraj wieczorem było wszystko ok :expressionless:

To czyli że się mogło coś w nim spalić?

Możliwe by było aby podłączyć jakoś kabel ADSL (jakaś przejściówka?) prosto do wejścia ethernet karty sieciowej bez kombinowania z modemem?

Wszystko masz napisane:

 

  • sprawdzenie lini telefonicznej

  • reset modemu do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja i połączenie przez kartę sieciową

  • inny modem

  • technik z Orange/inny

 

I czytam i wiem co piszę.

Już wszystko jest OK, tata przeczyścił wszystkie wejścia Ronsonem (czy jak to się zwie, taki spray na rdzę i wolgoć na metal i elektronikę) potem modem zostawiło się bez wszelkiego podłączenia na parę godzin. Teraz go podłączyłem i wszystko już OK, normalny cykl uruchamiania, modem wykrywany już przez obydwa systemy i łącze internetowe też już jest.

Dzięki za pomoc. :slight_smile:

 

No i cuda się zdarzają lub operator usunął awarię, ale najważniejsze, że OK.

Myślałem już wszystko będzie OK, ale tata wyłączył modem na noc i dziś rano włączyłem i znowu to co wczoraj :frowning: chyba będę musiał starać się o nowy modem (ADSL + USB, bo nigdy już nie zamierzam mieć modemu tylko na Ethernet, po tym co mnie spotkało z Livebox’em 2.0), bo ten to chyba ze starości już siada, nie wiem co mogę innego na to wymyślić.

 

W każdym razie to nie wina dostawcy, bo wtedy dioda POWER świeciłaby na zielono, dioda ADSL by migała na zielono, a zapala się tylko dioda Power na czerwono i ew. na zielono dioda USB gdy podłączę go do USB (ale modem nie jest wcale wykrywany ani przez żadne systemy, ani przy byciu w BIOS nie pika, a zawsze gdy podłącza się sprzęt to jest “pik pik”).

Kup sobie router i już lub inny modem i sprawdź.