Modem

Witam,

Z internetem łączę się szerokopasmowym łączem przez kablówke, ale w kompie mam również modem do wysyłania i odbierania faksów połączony z tpsą, ostatnio przyszedł mi rachunek z tp, no i okazało się że mam połączenia z numerami 0700.

Prawdopodobnie to mój modemik postanowił się łączyć z netem :evil:.

Pytanie - “Jak zablokować modem, aby nie łączył się z netem, ale można było kożystać z niego do wysyłania faksów :?:”

Jeżeli chodzi o 0700 możesz zablokować w tpsa

A nie mozesz zablokowac 0700 w tpsa?

Witam,

Dokładnie tak, to najprostsze rozwiąznia.

I to mnie zastanawia. Modem sam z siebie się nie łączy.

Albo masz dialera, albo w Twoim domu ktoś lubi porady wróżek lub inne atrakcje. :wink:

Lepiej to sprawdź i zainstaluj jakiś antydialer.

zablokuj wTPSA

0700 i tyle

jest tyle swinstw ze w zyciu sie nieobronisz przed wszystkimi

Zapewne był to jakiś dialer, bo coś wywaliłem jakiś czas temu, ale wolałbym uniknąć kolejnego programiku działającego w tle, bo komputer nie jest pierwszej młodości i to co chodzi w tej chwili jest trochę “ciężkie”.

Raczej wolałbym coś zablokować w opcjach, jeśli tu nie będzie żadnych możliwości to oczywiście już rozważałem blokade 0700 w tpsa

Nie ma pewniejszego sposobu,zablokuj 0700 i międzynarodowe cena usługi 3.60 zł miesięcznie,a śpisz spokojnie.

blokada 0-700 w TPSA od kilku miesięcy jest za friko 8)

Ale międzynarodowe nie, a teraz często zdarza się że są przekierowania na jakieś Wyspy Owcze lub podobne za 9 zł za 1 min.

coś o tym wiem. Mi kiedyś wykazało że dzwoniłem do Argentyny :shock: