Moderacja na facebooku, to polacy?

Tak się zastanawiam, kto reaguje na zgłaszanie profili, kto blokuje profile, usuwa je, itd. Czy facebook ma w Polsce moderatorów, których opłaca, czy są to jacyś przypadkowi ludzie z usa? No i czy znają język polski, czy niekoniecznie? jak myślicie?

Sporo odpowiedzi dostawałem w języku polskim, nie wiem jednak, czy to była zasługa pracownika znającego język polski, czy gotowy szablon. I podpisywali się np. jako “Tymon”, więc nie jestem przekonany, żeby to był nasz rodak.

więc? O.o …dość dziwne wnioski ;p

to w takim razie się zastanawiam na jakiej podstawie reagują na zgłoszenia nie znając języka? bo ja od nich dostałem odpowiedź po angielsku, żebym podał dane do weryfikacji, bo pewnie ktoś zgłosił mój profil, bo mu się nie spodobał mój komentarz. W takim przypadku można klikać na wszystkie profile, jak leci, to będą blokowane, szczególnie te polskie.

lith , błąd, faktycznie, miałem podać jakies z niepolskich imion z maili :wink:

Nie mam pojęcia, jak działa to wykrywanie języka, miałem np. tak, że wymiana pierwszych maili (takich formalnych, podawanie danych itp.) była po angielsku, a ostateczna odpowiedź - po polsku.

Ja już miałem 2 blokady, nie wiem za co. Konta automatycznie były blokowane, bez żadnego powiadomienia, a dowiadywałem się o tym przy próbie zalogowania się na fb.

Stąd moje pytanie kto to moderuje i na jakiej zasadzie?

Nie przywiązuję do fb wielkiej wagi, tak samo, jak do naszej klasy, to taka bzdurka dla młodzieży, można czasem robić jakieś interesy, jak ktoś dobrze trafi, ponoć.

Ale wkurza mnie brak interaktywnej współpracy z adminami, podejrzewam, że jednak nie ma tam polskiej ekipy, wszystko jest sterowane z zewnątrz, z usa, a jak są jakieś polskie odpowiedzi, to od czego są automatyczne tłumaczenia, choćby na google.

Ale czekam na inne przemyślenia, może ktoś rzuci bardziej wiarygodne światło na tą sprawę.