[Modernizacja] 1500zł/Gry/M-OC/Moc/Głównie karta graf

Witam uprzejmie

INFORMACJE SPRZĘTOWE
Linki do Morele, typy dokładnie takie jak mam.

Płyta główna: P8P67 PRO Rev.3.1
Procesor: Intel CORE I5 2500K 3.3GHz LGA1155 BOX
Zasilacz: Corsair HX650 (ATX,650W,EPS12V,PS2) CMPSU-650HXEU
Obudowa: Cooler Master Dominator II 692
Pamięć: x2 szt. HyperX 4GB 1600MHz DDR3
Dysk:Samsung F3 HD103SJ 1TB 7200 32MB SATA
Karta graficzna: Asus EAH6950 Radeon HD 6950 DCII 2GB
Monitor: Asus VG248QE

Data zakupu: 2011/08, koszt ok. 4000 zł

CEL MODERNIZACJI
Najnowsze gry przykładowo: Wiedźmin 3, Playerunknown’s Battlegrounds, Fifa 2017

A w nich stałe 60 klatek na sekundę przy średnich detalach i rozdz. HD. W Wiedźminie mam ok 30 klatek na low detalach i 1600x900, FIFA mi się nie uruchamia, bo AMD od dawna już nie wypuszcza aktualizacji do mojej karty graficznej. Za rok/dwa wymienię kompa, ale teraz nie mam tyle kasy.

BUDŻET/ZAŁOŻENIA
Mogę na to przeznaczyć:
a) do 1500 zł pod warunkiem, że kartę graficzną którą bym kupił, mógłbym wykorzystać do nowego komputera na zasadzie połączenia dwóch kart
lub dokupienia dysku SSD, który później wykorzystam itp.
b) do ok. 800 zł jeśli części/karty już więcej nie wykorzystam/ nie będzie się to opłacać.

Głównie chciałem wymienić kartę, ale proszę oceńcie czy inne rzeczy typu ram czy procesor opłacałoby się wymienić/dokupić.

Moja płyta główna obsługuje technologię CrossFire (łączenie kart), ale nie znam się na tym najlepiej, mógłbym dokupić drugą taką kartę jaką mam za 200 zł, czy mógłbym ją połączyć? Ile to by mi dało?
Już bym olał to, że AMD nie wspiera wszystkich nowych gier, bo niewielkim kosztem bym coś zrobił, z drugiej strony chciałbym kupić coś z NIVIDI, może pod kątem nowego komputera, ale nie mam pojęcia jak sprawdzić kompatybilność tych kart z moją płytą główną.

PS Jeśli macie jakieś konkretne typy modeli do kupienia, proszę podajcie link lub dokładną nazwę.
PS 2 Na podkręcaniu się nie znam, ale mogę spróbować, nie mam za dużo do stracenia…

Dziękuje z góry za pomoc i poświęcony czas.

ma się rozumieć że chodzi ci o 720p czy o 1080p

z budżetem 1,5k jesteś w kropce
z jednej strony bierzesz za 1200zł RX 480 GTR 8gb a z drugiej dopłącasz 300zł i masz GTX 1070 30-40% wydajniejszą kartę https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-armor-oc-8gb-gddr5-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-d-box-gtx-1070-armor-8gb-774409/

mimo że crossfire skaluje się o wiele lepiej niż SLI nvidii i mineło wiele lat od początku tych technologi nadal jest więćej problemów niż pożytku (problem z sttuteringiem micro zacięciami brak obsługi w wielu grach znaczny pobór prądu i wysoka temperatura[quote=“pryng, post:1, topic:524377”]
Już bym olał to, że AMD nie wspiera wszystkich nowych gier,
[/quote]

za przeproszeniem g*wno prawda[quote=“pryng, post:1, topic:524377”]
ale nie mam pojęcia jak sprawdzić kompatybilność tych kart z moją płytą główną.
[/quote]
nie ma czegoś takiego masz PCI-E to wejdzie ci każda karta z PCI-e

podałem ci GPU do kupienia[quote=“pryng, post:1, topic:524377”]
Na podkręcaniu się nie znam, ale mogę spróbować, nie mam za dużo do stracenia…
[/quote]
płyta nawet niezła żal nie kręcić tym bardziej jest to u cb obowiązkowe aby GTX 1070 się nie nudziła
coś jeszcze?

1 polubienie

Tobexor bardzo dziękuje za odpowiedź, pomogłeś mi, na innym forum wyjaśnili mi resztę wątpliwości.
Dla innych napiszę, że postanowiłem zrobić OC procka do 4500 k, dokupić chłodzenie fortis 3, z kartą graficzną się zastanowię, albo jakiś radon albo GTX 1060 lub 1070.
Dodatkowo później dokupię dysk SSD Goodramu 256 GB.

Pozdrawiam i dziękuje jeszcze raz

GTX 1060 to wyrzucenie kasy w błoto
albo RX 480 8gb do 1300zł jakaś porządna albo dołożenie do GTX 1060

BARDZO POMOCNE fajnie że takie coś powstało

Czy to będzie komiczne jak wkleję ich filmik z ich kanału DP ?