Modernizacja 2-rdzeniowca CD2

(Progrot) #1

Witam oto sprzęt który chciałbym ulepszyć bądz wymienić na lepszy :stuck_out_tongue:

Gigabyte GA-P31-Es3G CH8 GBLAN SATAII ATX - tego chyba niebede wymieniał

Intel Core Duo E8400 3,06GHz 6M LGA775

Gigabyte GF9600GT 512Mb 256Bit PCIex TV DVI LBOX DDR3

Kingston 2Gb 800mhz x 2

Dysk muszę kupić jeszcze bo się zepsuł alle to kupię zaraz :stuck_out_tongue:

No to tak niewiem co wymienić chyba ram niedołoże bo ta płyta ma 2 wejścia, procesor moge włożyć lepszy, i karte graficzną.

Z jednej strony wszyscy mi mówią że ten komputer jest zajebisty ale ja czuje że będzie za słaby !!

Słyszałem że dobrze zrobić OC temu E8400 ale powiedzcie co to daje odczuje jakąś różnice czy jak :stuck_out_tongue:

-- Dodane 16.08.2012 (Cz) 9:41 --

i kasę będe miał z tego gówna jak to sprzedam

KT4V | 2400+ athlon | GF6800XT | HDD 40gb | RAm 2gb 512 x2 i 1gb

Ile za to dostanę

(CrisPL) #2

Nie masz się co napalać na modernizację za tego kompa do 200zł dostaniesz, albo w ogóle nie sprzedasz.

Nie podałeś jaki masz zasilacz.

(system) #3

Witaj

kręć tego Intel Core Duo E8400

tylko jaki masz zasilacz?

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradn ... page=0%2C8

http://forum.pcformat.pl/Poradnik-Podkr ... Duo-Quad-t

(Gural7) #4

http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q66 ... 09362.html ,kręcić i że tak powiem nic więcej do życia nie jest potrzebne.Choć biorąc pod uwagę że masz płytę b dobrą do OC ,procka z wysokim mnożnikiem ,zegar 4Ghz to raczej spokojnie.Do 4Ghz nawet bez osiągania > 900 Mhz na pamięciach powinieneś dojść .Pozdrawiam

Tak odczujesz różnicę ale raczej tam gdzie CPU>GPU np: GTA IV ,Metro 2033,gry strategiczne gdzie tak naprawdę jest dużo modeli do przetworzenia niż do renderowania.

(eddie71) #5

Postaraj się w postach nie używać słownictwa bazarowego.

(Piter9713) #6

Z tego to raczej nie zrobisz kompa do gier. Musiałbyś kupić coś na nowszym sockecie.

(Gural7) #7

LGA 775 to nadal dobra podstawka i nie znam gry która by nie ruszyła opierając na kilku procesorach na tym sockecie.

(Piter9713) #8

Może i dobra ale stara. Jakby autor chciał jednak kupić coś nowszego, to na ten socket raczej nic nie znajdzie.

(Boshi) #9

Odpal na tym skyrim :slight_smile:

(Gural7) #10

Specyfikacja kolegi E8200 @ 3,4 ,8800 GT Skyrim Very High Config ,lekko ponad 30 fps przy włączonym wszystkim *

*tu kwestia kto jak dba o komputer i porządek ,bo komputer komputerowi nie równy mimo tej samej specyfikacji .

(Boshi) #11

Na jakiej rozdziałce? akurat porządek na dysku ma mało wspólnego z szybkością działania gry, ważniejszy jest sam dysk który wolniej czy szybciej pobiera pliki do wczytywania.

(Gural7) #12

Nikt tu o dysku nie mówi,gra na rozdziałce bodaj 1280 X 1024 ,no nie oszukujmy się gdyby tam siedział GTX 260 a procek 4 rdzeniowy Q6600@ 3,0 /Q8400 to FullHD nie straszne choć podzespoły dość leciwe.

(Boshi) #13

Skyrim akurat wymaga jako zalecane 4 rdzeniowca. Wspomniałem o dysku nawiązując do twojego postu o porządku.

Progrot a ile masz na to kasy?

(system) #14

Autor jak masz w lewej kieszeni 2500zł to zmieniaj całą podstawkę

jak nie masz to kosztem 100zł możesz jeszcze sporo z tego obecnego wycisnąć

kręć tego Intel Core Duo E8400

to jest całkiem dobry procek

(Progrot) #15

ok dzięki :stuck_out_tongue:

To zrobię mu oc i napiszę wam jak mi poszło :stuck_out_tongue:

ale obawiam się że bede musiał wymienić cooler bo mam tam orginalny ten chyba chodzi na +=900RPM

(Boshi) #16

Nie możliwe, nie wychlodził by z takim rpm...

(Gural7) #17

Może w biosie masz ustawione Silent Mode w PWM CPU ? .Możliwe że masz włączone Cool&Quiet więc obroty zmieniają się wraz z temperaturą na procku.

(system) #18

na początek to Ty mu wymień pastę na jakąś dobrą i wystarczy ten cooler co masz

pasta nie wymaga wygrzewania ,jest bardzo dobra

oczywiście cooler też możesz zmienić,ale nie jest to konieczne,chyba że będziesz kręcił wysoko ponad 3,7 to tak

ale do 3,5 na box-ie powinieneś dać radę

(Progrot) #19

aha ok dziękuje za informacje

-- Dodane 23.08.2012 (Cz) 1:04 --

Jestem jestem właśnie zainstalowałem AIDA64 i dowiedziałem się o temperaturach

Proc1 rdzeń 47

2rdzeń 47

karta graf 81 !!