Modernizacja Asus X61SL

Witam,

Przymierzam się do modernizacji mojego laptopa, dosyć wiekowego już Asusa http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X61SL/specifications/. Sprzęt jest absolutnie wystarczający dla mojego Synka w wieku 8 lat, natomiast pomyślałem sobie że można by go odrobinę zmodernizować.

Jako że w grę wchodzi raczej tylko wymiana dysku na SSD (wymiana procesora na odrobinę mocniejszy raczej mija się z celem), proszę Was o pomoc w doradzeniu jaki dysk byłby optymalny do tak starego rozwiązania jak SATA. Nie potrzebuję jakiejś rakiety, gdyż i tak nie wykorzystam raczej pełnych możliwości jakie oferuje.

Dodatkowo, myślę sobie o następującej opcji: zamontować SSD, zostawić HDD, ale wymontować DVD-ROM, który w obecnych czasach jest relatywnie rzadko wykorzystywany (w zamian za to można kupić zewnętrzny napęd na USB 2.0 za kilkadziesiąt zł).

Podsumowując, jaki dysk SSD doradzacie (ok. 250 GB; fajnie byłoby, aby miał opcję przenosin danych ze starego dysku na nowy, na zasadzie obrazu - nie chcę instalować wszystkiego na nowo), co sądzicie o dwóch dyskach zamiast DVD, plus jakie opcje rozbudowy dodatkowo sugerujecie.

Pozdrawiam,

Michał