Modernizacja czy nowy komputer?

Witam wszystkich!

Chciałbym wiedzieć, co myślicie o moim sprzęcie - czy opłaca się go modernizować czy lepiej zainwestować w nowy komputer?

System operacyjny Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek service pack systemu operacyjnego Dodatek Service Pack 3

DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon XP, 2000 MHz (15 x 133) 2400+

Nazwa płyty głównej MSI K7N2 Delta-IL (MS-6729) (5 PCI, 1 AGP, 1 ACR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce2 Ultra 400

Pamięć fizyczna 1024 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Typ BIOS’u Award (08/11/04)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:

Karta wideo RADEON 9200 SERIES - Secondary (128 MB)

Karta wideo RADEON 9200 SERIES (128 MB)

Akcelerator 3D ATI Radeon 9200 (RV280)

Monitor LG Flatron ez T710P [17" CRT] (1339234979)

Właściwości procesora:

Producent AMD

Wersja AMD Athlon XP 2400+

Częstotliwość zegara zewnętrznego 133 MHz

Maksymalna częstotliwość taktowania 2200 MHz

Bieżąca częstotliwość taktowania 2000 MHz

Typ Central Processor

Wartość napięcia 1.6 V

Stan Włączone

Typ gniazda do rozbudowy ZIF

Oznaczenie gniazda Socket A

ja na twoim miejscu nie bawiłbym się w modernizację tylko odłożył pieniądze i kupił już nowy dobry komputer, teraz już są nawet niezłe komputery za przyzwoitą cenę, ale wszytko zależy do czego PCet jest ci potrzebny.

Pozdrawiam.

Chciałbym od czasu do czasu sobie w jakąś grę pograć, ale gdy widzę jakie one mają wymagania… no cóż… mmm…

jak do gier to już moim zdaniem lepiej konsole, lepsza jakość obrazu i nie musisz martwić się czy ci gra będzie śmigać czy nie tylko kupujesz i grasz ale gry są drogie :confused:

Ja też zdecydowałbym się na kupno nowego…Tylko zależy też do jakiego stopnia chciałbyś zmodernizować ten sprzęt a wtedy oszacować co bardziej się opłaca -kupno nowego i spokuj przez dłuższy czas czy -dodanie ramu zmienienie karty graficznej segment wyżej i mimo tego nie uzyskanie dużo lepszych wyników.

Ja też myślałem raczej o nowym, tym bardziej że chcąc wymienić na przykład procesor na lepszy muszę całą płytę wymieniać, bo procesory o jakich myślę są pod inną podstawkę… poza tym dysk 80 GB też dużo nie zmienia… może ktoś z Was doradzi mi jaką konfigurację sprzętową dobrać, jeśli chcę samemu złożyć komputer? Procesor min. 4 GHz, najlepiej dwurdzeniowy, karta 512 MB, itd…

:co:

zestawy-komputerowe-lipiec-2009-t267420.html