Modernizacja HP 550

Witam! Chciałbym się Was, drogich forumowiczów poradzić jak mogę zmodernizować swojego laptopa! Na początku go wyczyszczę xD

Skoro lapek tylko do neta to na cholerę nowy procek? Żeby się zaczął grzać jak grzejnik? :smiley: SSD też nie ma zbytnio sensu bo ten HP ma pewnie starą wersje SATA. Dołóż tylko ramu (4GB?) i będzie ok.

@PokerFace

 

Akurat T8100 będzie mieć niższe temperatury niż aktualny procek.

Ale ziom, na tym procku co mam filmy się tną… Odpal kilka aplikacji np. firefox + winamp + skype i się tnie… Wiem mało ramu ale dysk też nie ogarnia. System się ładuje jakieś 2 min nawet na czysto…

A czego ty oczekujesz od lapka który już w dniu premiery był low endowym słabeuszem? Doradziłem tylko wymianę ramu ale jeśli chcesz to kup też SSD ale jak pisałem nie oczekuj że osiągnie on pełną wydajność. Nie ma pewności że inny procesor zadziała, to loteria. Nie masz funduszy na zakup choćby używanego laptopa z np Allegro?

Fundusze są,ale nie wiem czy warto. Wolę chyba zmodernizować tego :stuck_out_tongue:

Według mnie warto, tanie Lenovo ~1000 zł są dosyć dobre.

do grania będzie xbox one lub ps4. to ma być do neta.

Ja również polecam SSD. Niekoniecznie z najwyższej półki, ale zwiększenie notka będzie bardzo zauważalne. Głównie ze względu na niskie czasy dostępu.

 

Co do procka, to producent przewidział w tych modelach max. T5470. Nie świadczy to jednak, że nie da się włożyć czegoś lepszego :slight_smile:

Jaki ssd proponujesz ? max 128 gb:)

Najtańszy, w miarę dobry SSD to Transcend 340